Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Milyen gyakori a bal kéz zöld...

Milyen gyakori a bal kéz zöld szem kombináció?

Figyelt kérdés
Úgy tudom 9-10% a bal kezesek aránya és 2% a zöld szeműek aránya. Nekem zöld szemem van és bal kezes vagyok. Hányan élnek hozzám hasonlóan a Földön? Van róla adat?

2012. szept. 9. 19:44
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha hitelesek az adatok, amiket adtál, a Föld teljes lakosságára vonatkoznak valamint a zöld szeműség és a balkezesség függetlenek; akkor a népességnek körülbelül a 0,1*0,02 része, azaz 0,2%-a zöld szemű és balkezes. Ez azt jelenti, hogy körülbelül 13 000 000 ilyen ember él a Földön.


(De ez a számolás akkor jó becslés, ha a fenti mindhárom feltétel teljesül. Például ha valamilyen biológiai okból minden zöldszemű balkezes lenne, azaz a két tulajdonság nem független egymástól (sőt, pont ellenkezőleg), akkor ez a 13 millió 130 millióra változik. Ha ez az adat csak Magyarországra vonatkozik, akkor nem tudunk semmit, mert lehet, hogy Kínában mindenki balkezes és zöld szemű, és akkor nem is 130 millió, hanem 1,5 milliárd.

Tehát a válaszom első bekezdése az egy egyszerű számolás az alapján, amit megadtál. Remélem, segít, viszont én csak egy egyszerű 18 éves matekot szerető lány vagyok, úgyhogy kezeld fenntartással. Csak azért írtam, mert láttam, hogy még senki sem válaszolt.)

2012. szept. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
jaj de kedves tőled :) köszönöm szépen
2012. szept. 10. 15:00
 3/3 anonim válasza:

Én vagyok a második "adat".

Milyen érdekes, nekem is épp ez jutott eszembe:D

2015. szept. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!