Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Nem érdekes? A fennálló...

Tom Benko kérdése:

Nem érdekes? A fennálló tudomáynos elméleteket (evolúció, relativitáselmélet, kvantumfizika, stb) támadó vagy félreértő emberkék száma erősen leesett az utóbbi két hétben.

Figyelt kérdés

2012. szept. 11. 11:36
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
75%
Nincs ebben semmi meglepő :) Csak elkezdődött az iskola ;)
2012. szept. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
72%
Tényleg így van, nyáron ráértek a gyerekek, most meg nem :)
2012. szept. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 webnyelv ***** válasza:
12%

Értelmesebb elfoglaltságot találtak, mint azok, akik az evolúcióelméletet kitalálták.

Ha nagyon unatkoznál, mert pl. nem kell dolgozni, elküldhetek egy 5-10 oldalas írást az evolúcióelmélet cáfolatáról. Még én is nagyon ráértem valamikor, akkor kijegyzeteltem egy ilyen kis könyvecskét. A fosszíliáktól kezdve a régészeten, genetikán át a kormeghatározó módszerekig sok mindenre kitér, de csak egy rövid kis összefoglaló. Igaz, több mint 10 éve íródott, azóta biztos voltak, akiknek nem kellett dolgozniuk, hanem más dolgozott helyettük és az adózók pénzén újabb elméleteket találtak ki, hogy megrögzött materializmusukat kifejezhessék.

2012. szept. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 dellfil ***** válasza:
68%

Látod, kedves Tom Benko, máris jelentkezett egy - az általad definiált emberkék közül - aki hajlandó kimenteni téged a hitvány materializmus mocsarából... :DDD


dellfil

2012. szept. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
41%

tessék itt egy flamebait: [link]


hogy megnyissam az estét: ID-evolúcióelmélet 1-0 xD

2012. szept. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
79%

Szép kis öngól volt - ez is pont a szelekciót mutatja, miszerint fölösleges nem marad - ami van, az is szelektálódik ki :)


Amúgy jöhet az evolúció cáfolata! Eddig még senkinek sem sikerült, és egy hitelt érdemlő cáfolat bizony Nobel-díj esélyes lenne. Lássuk, lássuk :)

2012. szept. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 webnyelv ***** válasza:
0%

Lepontoztatok, pedig határozotton a kérdésre válaszoltam. Vannak emberek, akik néha nagyon ráérnek, mint ahogy ez velem is előfordul, ez sértő esetleg? Vagy tévedek, és nem az adófizetők pénzén találták ki az elméleteket? (Az egyetemeket elvileg az állam finanszírozza, bár vannak magániskolák is, stb., szóval lehet, hogy tévedtem. És persze nem Darwin találta ki az egészet, hanem azóta továbbvitték.)

Akkor küldjem azt az 5-10 oldalt? Vagy a könyv címét?

2012. szept. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:

Igazából nekem már az is bőven elég lesz, ha két fogalomra adsz egy korrekt meghatározást:


Mi a faj, és mi az információ? :) Ezt még soha, egyetlen kreós irományban sem találtam meg (holott találkoztam már párral). És gyanítom a te is a sablon "rázogatod az óradarabokat nem lesz óra, a szem túl komplex ergo tervezett, fajok nem keletkeznek és élet élettelenből nem lesz, mert ahhoz kell információ" és hasonló, bármiféle tényt nélkülöző frázisokat fogod ellőni.


Ja, meg egy bónusz szöveges kérdés: (csak kiváncsiságból :) )


Van 100 egyeded. Egyikben megjelenik egy mutáció (spontán mutáció, emberben is gyakori) amitől a bőre erősebben pigmentált (sötét), míg a többi egyed erősen fehér. Ez a mutáció szerinted, figyelembe véve, hogy éjszaka eme faj a fehér színe miatt nehezen tud elbújni, mivel a ragadozók meglátják, el fog terjedni?

2012. szept. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 webnyelv ***** válasza:
0%

W. J. Ouweneel: Teremtés vagy evolúció?

Ismeri valaki ezt a könyvet?

(Eredeti címe: Schöpfung oder Evolution)

2012. szept. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 webnyelv ***** válasza:
13%

Sir Butcher:

Egyáltalán nem vagyok biológus, csak egyszer kicsit ráértem és utánaolvasgattam, tegyük hozzá!

Úgyhogy nagy tudományos pontosságra nem kell számítani. Kérdezed, akkor mégis mit keresek én itt. Na mindegy. Véletlenül ide kattintottam, láttam a kérdést és írtam bele.


A faj fogalmát tanultuk biológiából egyszer, ebbe most nem mennék bele. Közösségben élnek többnyire az egyedek, együtt szaporodnak, persze bizonyos más egyedekkel is tudnak vagy tudnának szaporodni, ez megint kicsit hosszabb lenne nyilván. A faj határát biztos, hogy nehéz pontosan meghatározni, hiszen alfajok, stb. léteznek. Ez azért is jó kérdés, mert pl. ha a nyelveket nézzük, sokszor nehéz meghúzni a határt néhány nyelv között, valamint nyelv és dialektus között, sőt minden ember még ugyanazt a nyelvet is kicsit másképp beszéli, sőt nincs két azonos anyanyelvű ember, aki tényleg ugyanazzal a szókinccsel, nyelvi apparátussal, kifejezőkészséggel rendelkezne. Ez csak egy hasonlat.

Engem régebben foglalkoztatott, hogy milyen érdekes, hogy nyelvekből és élőlényekből is olyan sokféle van, és a világ sok dolgát is kategóriákba lehet sorolni. Ebbe most nem mennék bele. Ez most nem a faj meghatározása volt, hanem csak saját kis okoskodás, ezzel semmit nem akartam cáfolni, vagy érvelni sem akartam ezzel semmi mellett, és lehet, hogy nem is a kérdésedre volt válasz.

Biztos, hogy fajok keletkeznek, alkalmazkodnak a környezethez, így új fajok alakulnak ki. De, ami szerintem nem bizonyított, hogy ez azzal is járna, hogy "alacsonyabb rendű" élőlényekből "magasabb rendű" élőlények alakulnának ki. Azért teszem idézőjelbe, mert tudom, ez kicsit pongyola megfogalmazás, de kb. mindenki érti, mire gondolok.

Nem tudom, azóta sikerült-e laboratóriumi körülmények között élettelenből valami élőt előállítani. De ha igen, az sem bizonyítja szerintem, hogy élettelenből élő elő tud állni magától. Ha meg mégis, szigorú laboratóriumi körülmények között, nagyon drága készülékekkel sikerült valami nagyon-nagyon primitív élőlényt előállítani, az sem bizonyítja, hogy az tényleg magától is előállna. Jó, tegyük fel, hogy mégis, de akkor sem bizonyítja, hogy "alacsonyabb rendű" élőlényekből "magasabb rendű" élőlény tud keletkezni. Léteznek variációk, alkalmazkodnak a környezethez, új fajok keletkeznek, de ez még mindig nem jelenti azt, hogy "alacsonyabb rendű" élőlényekből "magasabb rendű" élőlény keletkezne.


A bónusz kérdésre is hasonló a válaszom:

Attól, hogy pl. a fehér színű egyedek kihalnak és a sötét színűek elterjednek, hol lépnek "magasabb fejlettségi szintre"? Variáció, mutáció, ingadozás, környezethez alkalmazkodás, ennyi, ettől nem lesznek magasabb fejlettségi szintűek. Még ha nagyon sok is történik ilyenből egymás után (végülis folyamatosan történnek ilyenek, mióta csak léteznek élőlények), nem lépnek magasabb fejlettségi szintre. Ezt az említett könyvben bővebben is kifejtik.


Ha jól emlékszem, mindig ezzel van a gond, nem igazán tudni, hogyan történik ez a magasabb fejlettségi szintre lépés. Valahogy meg kell történnie, mert így logikus az egész, de nem igazán lehet megfogni, hogyan történik, és tudtommal ilyet nem is figyeltek meg (persze nem is lehetett, olyan lassú a folyamat az elmélet szerint). De ennek meg kell történnie, és ezt "axiómaként" el kell fogadni.


Meg még sok más is van abban a könyvben, bár a könyv elég régi, azóta lehet, hogy sok minden változott, sőt biztos.


Mondom, nem vagyok biológus, csak véletlenül ide kattintottam. Lehet, hogy ezt most mind lazán félresöpritek, mert már a tudomány már ezeket is rég megcáfolta.

Szerintem az evolúció hitet leginkább az táplálja, hogy az emberek csalódtak az egyházakban, sok szörnyűséget látnak a Földön, vagy éppen nagyon ügyesek és úgy érzik, mindent el tudnak érni saját maguk is és Isten az olyan embereknek való kapaszkodó, akik amúgy nem nagyon boldogulnának. És valóban, lehet, hogy az Isten-hitet sokakban az táplálja, hogy tetszik nekik az egyház, hisznek valamiben, de amúgy nincsenek is meggyőződve arról, hogy miben hisznek, és hogy amiben hisznek, igaz-e.

2012. szept. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!