Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miben különbözik egy 2Ah...

Miben különbözik egy 2Ah 12V-os csavarbehajtó akkumulátor egy 50Ah-ás 12v-os gépjármű akkumulátortól?

Figyelt kérdés
Azt szeretném hogy ilyen gépjármű aksira kötnék egy csavarbehajtót hogy sokkal tovább bírja. Ez lehetséges lenne? Tönkretehetném ezzel a megoldással a csavarbehajtót vagy az aksit? A csavarbehajtó aksija ugyan elég hamar lemerül de ha mondjuk a gépjármű aksi merülne le sokszor akkor hamarabb tönkremehetne mint a csavarbehajtó aksi?

2012. szept. 14. 11:48
1 2
 1/14 EagleHUN ***** válasza:
Elméletileg azzal tovább bírná. Nem hiszem hogy tönkre tudnád így tenni hacsak mondjuk nem fordított polaritással kötöd rá az autó akksit.
2012. szept. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Simán rákötheted, nem azért nem azzall működtetik, hanem mer macerás kézben tartani egy akkora akksit! Hi ! De kábellel megoldható, bár akkor ugyanott vagy mint egy vezetékes fúrógéppel. Mindenesetre 25-ször tovább használhatod azzal a nagy akksival.
2012. szept. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Olyat hallottam hogy ha az akkumulátor gyakran esik egy bizonyos töltöttség alá, akkor hamar tönkremegy ezért is kérdeztem hogy megoldható-e ez és miben különbözik egy 12V-os kocsi és egy csavarbehajtó aksi az Ah-án kívül?! Ha igaz a kocsi aksira amit írtam akkor csak van valami különbség a csavarbehajtó aksiban mivel azt azért gyakran merítik le mégsem megy hamar tönkre. (természetesen minőségtől függően) Tehát akkor nyugodt szívvel ráköthetem természetesen figyelve a polaritások helyes bekötésére anélkül hogy tönkremenne az akkumulátor?
2012. szept. 14. 12:14
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

A csavarbehajtó akksija valószínűleg LIion-os a gépjármű akksija pedig savas akksi.

Az autó akkumulátorát túl lehet tölteni, ha a cellánkénti 2,4 V-os feszültséget eléri, akkor intenzív gázfejlődés megy végbe. Teljesen nem szabad lemeríteni, mert az akkumulátor alján ólomiszap (ólom akksi esetén) lesz, ezáltal csökken a tárolókapacitása, az akkumulátor maradandóan károsodik.

A Lítium ionos akkumulátor nem igényel karbantartást, nem lehet túltölteni (a hozzá tartozó, vagy hasonló értékekkel bíró töltőkkel), lemeríthető 0 állapotra, bár ez csökkenti az élettartamot. Minél nagyobb feszültségszinten rakjuk fel a töltőre, annál több töltést lehet elvégezni...

2012. szept. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Használnak LI akkumulátort gépjárműben? A célom hogy minél nagyobb AH-os akkumulátorral működtessek egy csavarbehajtót. Ha nem használnak hol lehet hozzájutni ilyen 12V-os 50 vagy annál nagyobb Ah-ás Li aksihoz?
2012. szept. 14. 12:37
 6/14 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom autókban nem használnak Li-ionos akksit, van zselés akksi is, azt motorkerékpároknál használják, de ha jól tudom az 3Ah körüli.

50Ah körül csak savas akksiban fogsz találni.

Mint előttem is írták, ha akkora akkumulátort szeretnél rákötni, ahhoz mindenképpen kábel kell, így pedig már egyszerűbb hálózatról üzemelő gépet használni. Amennyiben ez nem megoldható (nincs ott hálózati elektromos energiaforrás), akkor agrregátor lehet a megoldás. Ha mindenképpen akkumulátoros gépet szeretnél használni, szerezz be egy autós akksit, kösd rá nyugodtan, sem a gépben, sem az akksiban nem teszel kárt vele.

2012. szept. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Sztem ne kösd rá autóakksira. Sokkal nagyobb árammal fogja nyomatni a fúrógépet, és valami megadja magát. Én már próbáltam, és a fúróban lévő dióda szállt el. Párszor kicseréltem, de kb harmadik alkalomnál ráhagytam.
2012. szept. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Utolsó miért írsz hülyeséget? Ha a fesz 12, akkor a 12 Voltos nem teheti tönkre! Vágod?
2012. szept. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

így van, hülyeséget írsz.

Nem nyomhatja meg több árammal. Ha ismernéd Ohm törvényét, akkor tudnád. Egy gép áramfelvétele a megtáplált feszültségtől és a gép ellenállásától függ (persze vannak azért más dolgok is, de durván ettől) és nem a megtápláló energiaforrás adataitól (persze a feszültség ne haladja meg a gép üzemi feszültségét)

2012. szept. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Luciusszimusz válasza:
Nem vagyok szaki, de az nem okozhat gondot, hogy az eredeti akku nagy terhelésnél néhány pillanatig több 10 ampert ie képes leadni? Csak néhány "pillanatig". Ha az ólomsavas akksi is leadja ezt, de nem csak néhány pillanatig, hanem tovább, az nem okozhatja esetleg valóban a fúrógép halálát extrém, hosszú ideig történő terheléskor? Mi a véleményetek? Érdekelne, mert magam is ólomakksira készülök kötni egy fúrót.
2020. ápr. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!