Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Zeneelméletet felnőttként és...

Zeneelméletet felnőttként és autodidakta módon milyen könyvből tudnék tanulni?

Figyelt kérdés
Olyan is jó, ami boltokban van, olyan is, ami antikvár. Több, mint öt éve gitározok, de nagyon nem vágom az elméletet, és szeretném megtanulni az alapjait.

2012. szept. 22. 22:06
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia :)


Konkrét szakirodalmat nem tudok ajánlani, de nézz körül itt:


[link]


Ha van konkrét kérdésed, vagy valamit nem értesz pontosan, szívesen segítek, ha tudok.

[12 éven át tanultam intenzíven ének-zenét: tagozatos osztály általános iskolában + zeneiskola + főiskolán műveltségi terület; úgyhogy van némi fogalmam a témáról. :D ]


Sok sikert. :)

2012. szept. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
szerintem is válaszd az internetet, egyszerűen ma egy gitáros szinte mindent megtanulhat, sőt meg is
2012. szept. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

nem, internetről még mindig nem lehet értelmesen megtanulni gitározni :D csak ezt sokan nem hiszik.


zeneelmélethez ajánlom a jazz oldalakat. nem kell nagyon belemélyedni, de ha jazzgitár leckéket látsz, azalapoknál általában mindig értelmesen el vannak magyarázva az akkordok felépítései, skálák használata, ilyesmik, onnan sokat lehet okosodni.

2012. szept. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Totál félreértelmezitek... Engem ezek a dolgok nem érdekelnek, se a jazz úgy egyáltalán, sem az, hogy újabb gitártémákat tanuljak netről. A zeneelmélet legalapabb alapjait szeretném megtanulni. Azért írtam, hogy gitározok, hogy azt is megvilágítsam, hogy ez lehet a segédhangszer a megértéshez. :)
2012. szept. 24. 00:40
 5/8 gepzene válasza:
2012. szept. 24. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

nem azt írtam, hogy jazz elméletet tanulj, hanem, hogy a jazzkönyvek "alapfokú" kiadásai általában nagyon jók erre!

Mondok egy példát, mert most pont meg is találtam. Én ebből a könyvből rengeteget tanultam:

[link]


Nem megy bele annyira a jazzba, hogy jazzt tudnék játszani, de én ezt a két könyvet annak idején áttanulmányoztam, és rengeteg dolog megvilágosodott.

2012. szept. 24. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Jaj, elrontottam a linket. Szóval ez a két kötet lenne az:

[link]

2012. szept. 24. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Végre egy konkrét cím!
2012. szept. 25. 10:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!