Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Fejezzem be? (többi lent)

Fejezzem be? (többi lent)

Figyelt kérdés
Kozmetikusnak tanulok Szegeden. Mostanában egyre többet gondolok arra, hogy abba kéne hagynom. Nem azért mert nem érdekel, hanem mert nincs meg a megfelelő anyagi környezet. 30 forint 1 évre az anyagköltség, ami még nem is baj, de annak ellenére, hogy nappali tagozatos hallgató vagyok és tartósan beteg,nem adnak ingyen tankönyvet és nem tudok 25 ezer forintot kidobni most az ablakon. A többi járulékos költségről ne is beszéljünk. Ti mit tennétek? Anyukám egyedül nevel, tesóm segít de tőle sem várhatom el, hogy ekkora összeget kifizessen. 19/L
2012. szept. 23. 13:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia :)


Nem írtad, hogy mióta tanulsz, és mennyi idő van még hátra, pedig ez mindenképp számíthat a döntésnél.


Mindenesetre én úgy gondolom, hogy ha már kb. a felénél tartasz, akkor ne hagyd abba. Valahogy össze kellene szedned a pénzt, akár alkalmi munkákból, akár rokonoktól, vagy nem is tudom. [A hitelt nem javaslom semmiképp.]

Ha befejezed a sulit, akkor lesz egy olyan szakmád, amivel jól kereshetsz majd; ha abbahagyod, akkor az eddigi terveidnek annyi, és örülhetsz, ha a jelenlegi végzettségednek megfelelő álláshoz jutsz. [Nem tudom, merre élsz, de felénk - Pest megye - egy szál érettségivel szinte csak olyan lehetőségek vannak, amikhez a 8 általános is elég lenne, pl. betanított munka szerelősoron stb. Szinte minden komolyabb álláshoz szakirányú végzettséget plusz nyelvtudást kérnek. Ja, és vannak olyan szállodák is, ahol a recepciós vagy a takarító munkakörhöz is érettségi és nyelvvizsga szükséges...]


Esetleg hasznosíthatnád az eddig megszerzett elméleti és gyakorlati tudásodat, amihez nem kellenek különleges és / vagy drága eszközök. Pl. mindkét félnek jó lehet az ismeretségi körödben egy-egy smink készítése, egy arcmasszázs, gyantázás különböző területeken stb., a piacinál alacsonyabb áron; és ők tovább is tudnak ajánlani téged, főleg, ha ezt direkt kéred tőlük. :)


Szerintem gondold át, mit nyerhetsz és mit veszíthetsz, sorakoztasd az érveket pro és kontra, aztán dönts. Sok sikert. :)

2012. szept. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Most kezdtem csak a sulit, tehát sehol sem tartok. Amit megtanultam eddig csak a masszázs kicsiny része, szemöldök festés, szempillafestés. Tehát még nagyon az elején vagyok. Nagyszüleimen kívül és tesómon kívül senkire nem számíthatok sajnos, de már tőlük sem kérhetek, mert nekik is alig van. Persze vannak céljaim és lesznek is, de egyenlőre eléggé távol esnek. Ilyen helyzetben..
2012. szept. 23. 17:07
 3/5 anonim ***** válasza:

Nos, hogy döntöttél?


Ha még nem késő: nemrég olvastam valahol, hogy állítólag OKJ-s képzés tandíjára is lehet felvenni diákhitelt, aminek csak 2 %-os a kamata. Érdemes lenne utánajárni pontosan, mert alapon nem vagyok hitelpárti, sőt; de esetedben meggondolandó egy ilyen kedvező konstrukció.


Üdv. :)

2012. okt. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hát folytatom, de elég nehezen megy, mert sokmindent meg kell vennem. Eladogatom a dolgaimat, amik már nem kellenek így egy kis pénzre szert teszek.:)
2012. nov. 24. 19:13
 5/5 anonim ***** válasza:

Jól van, nagyon örülök, hogy nem adtad fel. :)


És tarts ki, ha nehéz is, megéri; különösen, ha szereted ezt csinálni. A nők havonta ezreket képesek áldozni a szépségük érdekében, esetenként tízezreket is akár. :)


Amúgy anno én is adogattam el könyveket az antikváriumnak, meg az aranyékszereim közül is néhányat egy üzletnek, amikor nem volt más lehetőségem. Tudod, egyebek között kellett a pénz a nyelvvizsgára, ami pedig a diplomámhoz volt szükséges. Nem bántam meg. :)


További sok sikert és kitartást kívánok. :)

2012. nov. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!