Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Melyik a legértékesebb ásvány?

Melyik a legértékesebb ásvány?

Figyelt kérdés
Szerintem a gyémánt

2012. szept. 29. 20:07
 1/8 anonim ***** válasza:

A gyémánt csak akkor értékes ha csiszolt.Ezt onnan tudom,hogy az egyik barátomnak hatalmas ásványgyűjteménye van.

Szerintem azok a legértékesebbek(eszmeileg)amelyek a legritkábbak.Ez nem feltétlenül a gyémánt,de nem jut eszembe konkrét példa.

2012. szept. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
na és a rubin?
2012. szept. 29. 20:18
 3/8 anonim ***** válasza:
Olaj?
2012. szept. 29. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A rubin is csak csiszolva értékes.

De az olaj jó ötlet.Abból tényleg nagyon kevés van és nagy rá az igény is.

2012. szept. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A gyémánt jó, kb. 55 000 dollár grammja.


A Kalifornium viszont megelőzi, 27 millió dollár grammja (igaz, úgy tudom csak a nagy előálllítási költség miatt, de előfordul a természetben is, nagyon kis mennyiségben).

2012. szept. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az attól függ miben mérjük az értékét.


Ha pénzben, akkor az, ami a legritkább.


Ha hasznosságban mérjük az értékét, akkor viszont nem feltétel, hogy kevés legyen belőle, az annál inkább, hogy könnyen sok mindenre fel lehessen használni. Így tulajdonképpen a legértékesebb ásványok azok, amikből könnyen elemi szénhez, rézhez, szilíciumhoz, vashoz juthatunk.


Na most a kérdés az, hogy mivel megyünk többre. Haszontalan csecsebecsékkel, vagy olyan anyagokkal, amik biztosítják nekünk a modern életet.

2012. szept. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Shai-Hulud ***** válasza:

A kalifornium nem fordul elő a természetben:

"A természetben nem előforduló, mesterséges rádioaktív elem, a transzurán-sorozat tagja (vegyjele Cf; az USA Kalifornia államának nevéről)."

[link]


Egyébként sem lehetne a természetben, mert mindegyik izotópja rádioaktív, instabil, azaz elbomlik.

A 253-as izotóp felezési ideje 17,81 nap, a 249-esé 351 év, az összes többié a kettő közé esik. A Földre (pl. meteoritból) kerülő kalifornium tehát pár ezer év alatt gyakorlatilag teljesen elbomlik.

2012. szept. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Én pénzben értem! De mindenkinek köszönöm a válaszát! :D
2012. szept. 29. 21:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!