Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hol lehet UV lámpát venni?

Hol lehet UV lámpát venni?

Figyelt kérdés

Fluoreszkáló ásványokhoz kellene, azaz nekem olyanra lenne szükségem, amely UV-C hullámhosszon van. Ezek a pénzvizsgáló lámpák sajnos nem jók, nem a megfelelő hullámhosszon világítanak, próbáltam már többel is.

Ha valakinek van ötelete írjon, ilyen kis kézi lámpa kellene.



2012. júl. 5. 14:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Fluoreszkálás az amikor valami a ráadott fényből egy tartományt pld a zöldet veri vissza!Jellemző az ablaküvegek vastag részében a zöldes visszaverődés.Az UV eleve egy szűk tartomány
2012. júl. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 eNerdzsy ***** válasza:

Sok pénzvizsgáló lámpa is UV-C tartományban van de, ha az nem jó akkor nézz szét itt:

[link]

2012. júl. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Néhány világítási szakboltban kapni, én is vettem anno, csak már nem tudom, ilyen bolt volt. Arról ismered fel, hogy teljesen átlátszó üvegcső, tehát nem lila, meg nem is fehér, nincs az üvegen bevonat.


Pénzvizsgálókban kizárt, hogy UV-C-t használnak, mert roncsolja a bőrt és a szemet is. Kérdező, neked sem ajánlom, mert vagy a saját bőröd/szemed teszed tönkre, vagy valaki másét (is). Ezeket úgy használják, hogy a fény ne juthasson ki egy zárt térből, főleg emberi szembe nem. Pl. előhíváshoz, egyéb fotokémiai eljárásokhoz.

Szóval erősen lebeszéllek róla!!

2012. júl. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ja, és termeli rendesen az ózont is, ami megintcsak nem túl egészséges.
2012. júl. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 reptoid ***** válasza:

Akvarisztikai/medencetechnikai boltokban árulnak UV sterilizátort, az is UV-C-vel megy.

De mint látod sterilizátor, arra használják, hogy roncsolják vele halálig az élőlények sejtjeit. Elzárt sötét dobozban vannak, csak a víz áramlik át rajtuk.

2012. júl. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 reptoid ***** válasza:

[link]

[link]

Bár ez utóbbit meg is kell tudnod hajtani.

2012. júl. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

köszönöm mindnekinek!


3-as válaszoló: tisztában vagyok vele, szűrőt lehet rárakni, így nem roncsol semmit, ám fénye alatt világítanak az ásványok. Tudom, hogy más hullámhosszon működnek a pénzvizsgálók, de mint mondtam, azokkal nem volt semmi hatás az ásványokon, UV-C-vel viszont igen, ezért kellene ilyen.

2012. júl. 5. 18:19
 8/14 anonim ***** válasza:
0%

Hiába teszel rá szűrőt. Az intenzitását csökkentheted, de ugyanolyan energiájú sugárzás marad. Inkább vegyél lágyabb UV csövet (pl. a pénzvizsgálósat), csak nagyobb teljesítményűt.


De tudod mit, úgy teszed tönre magad, ahogy akarod, én leírtam (meg nem csak én), amit akartam, a többi rajtad áll.

2012. júl. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Azt látom nehéz megérteni, hogy UV-A és UV-B nem jó, csak az UV-C. Ne nézzél hülyegyereknek, egyetemen dolgoztam ilyenekkel, csak az azok asztal méretűek és nem éppen az olcsó kategória képviselői. Arra voltam kíváncsi, hogy lehet-e ilyet kapni kézi verzióban.

Ezek az akváriumi cumók jók lennének ha szűrőt is lehetne hozzájuk szerezni, de mivel nem ilyen célra találták ki ezeket, így nyílván nem jó...


Egyébként ilyenre gondoltam, csak kisebb verzióba:

[link]


Ezek azért 90-100 ezres kategórián belül vannak, ilyen nem kell.

2012. júl. 5. 22:37
 10/14 A kérdező kommentje:
bár UV-B is jó lenne lehet, UV-A tuti nem, de ilyet sem láttam még.
2012. júl. 5. 22:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!