Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Eggyesek szerint lehet időutaz...

Eggyesek szerint lehet időutazni. Mégis hogy lenne ez lehetséges?

Figyelt kérdés
2012. szept. 29. 22:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
66%

Vannak olyan szerek, melyek az elmére bódítóan hatnak és ilyenkor az ember elhisz, és valószerűnek tart olyan dolgokat is, amik nem lehetségesek.

Egyébként miért nem "egyeseket" kérdezed?

2012. szept. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
0%
Van benne valami, én egyszer valami előadáson hallottam olyat hogy van ennek alapja, csak nem úgy kell elképzelni ahogyan mi azt hisszük hogy valaki összetákol egy időgépet a garázsban aztán zsutty vissza 100 évet vagy előre 100 évet. Ez nem így megy. Én amennyire tudom van egy olyan dolog ha valaki elmegy az északi sarokra és onnan kicsivel előrébb halad akkor pár óra időt nyerhet és ha lefelé megy lehet a föld másik oldalán van de ezt nem gyalog kell elképzelni hanem valami gyors járművel és persze nem ikarussal hanem valami 300km/h-ás sebességgel kéne ezt megtenni hogy legyen értelme, és így az ember pár órát nyerhet vagy is annak tűnne neki. Amit még tudok hogy ha valaki kimegy az űrbe és ott tölt 10 napot akkor lehet hogy neki ez annak tűnne de valójában a földön csak kicsivel kevesebb idő telne el mint az ember szemszögébe lenne ez az egész. Én ilyesmit hallottam és ez ragadt meg bennem, lehet nem pontos ez de valami ilyesmi van a dologban és ez valós dolog de nem úgy kell elképzelni mint egy filmbeli időutazást. Persze lehet van időutazás is valamikor a jövőben valaki kifejlesztett egy időgépet és visszament a múltba de ez úgysem derülne csak úgy ki mert akkor összeroppanna minden, szerintem ilyen nincs hogy csak úgy visszautazni a múltba.
2012. szept. 29. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:

Sehogy.


szörnyű, hogy mivel terelik el az emberek figyelmét a valóságtól....

2012. szept. 29. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Iker-paradoxon az "egyedüli" eddig ismert "időutazás". Olvass utána.
2012. szept. 29. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Látod ezt azok az egyesek sem tudják. Csak mondják, hátha elhiszi valaki.
2012. szept. 30. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
2012. szept. 30. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
idoutazas lehetseges, hiszen nem mindenutt ugyanolyan sebesseggel tellik az ido. Biztos vannak akik potnosan letudjak vezetni hogy egyes testek nagy gravitacioja, hogy gorbiti meg a teret es az idot. De a lenyeg, hogy mar a fold es a fold korul keringo gps muholdak eseten is szukseges figyelembe venni ezt a tenyezot mikozben meghatarozzuk a helyzetunket.
2012. szept. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
Az egyeseket még mindig egy gy-vel írjuk. Utána beszélhetünk időutazásról is akár.
2012. okt. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:

Szia!

Nos időutazás. Létezhet legalábbis sok nagyon komoly fizikus így gondolja. Ezt persze nem a sci-fi világból ismert módon lehet majd egyszer megtenni. Einstein sem tartotta teljesen kizárhatónak a dolgot. Ő a feketlyukat látta egyedül időutazásra alkalmas eszköznek. Csak hát van vele egy pici bibi vissza még nem jött onnan semmi. Menjünk bele egy picit az elméletbe. Van két ember a földön egyiket bezsuppoljuk egy űrhajóba ami elindul valamerre. Ez idáig tiszta. Na most itt jön a lényeg, hogy minnél közelebb érünk a fénysebességhez annál lassabban tellik a fedélzeten az idő. Ez az űrhajó haladjon a fénysebesség 90%-val. Ekkor a fedélzeten utazó számára normálisnak hat az idő múlása. Utazzon mondjuk 50 évet. Mire visszatér a földre itt 30000 év fog eltelni. A fénysebesség elérésekor pedig telesen leáll az idő múlása. Ez egy érdekes pont mivel ezt jelenleg lehetetlen elérni de ugorjuk át ezt a dolgot. Ebből látszik, hogy ha fölé tudnánk ennek a sebességnek menni akkor ott elkezdene visszafelé pörögni az idő ergó máris időutazunk. Ez valahol benne van a jelenlegi fizikánkban csak még nagyon elején vagyunk a kutatásnak. Nagyon el van rejtve de érezzük, hogy valami nincsen rendben a mélyben. Elméletileg semmi sem zárja ki a lehetőségét. A másik, hogy jelenleg is aktív időutazók vagyunk. A nap fénye nyolc és fél perc alatt ér ide hozzánk a legközelebbi csillag fénye 7 év alatt ér ide hozzánk. A legtávolabbi galaxszisok fénye 15 milliárd éve indult el felénk. Valószínű, hogy már rég elé ették üzemanyagukat és szétoszlottak a világűrben. Mi mégis látjuk a fényüket habár az már a múlt. A múltba ilyenformán simán tudunk nézni. Calr Sagannak van egy sorozata Cosmos címmel nézd meg sokat lehet megtudni belőle!

2012. okt. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 pozsokA válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=KJhJT21Ld-s&feature=relmfu


Erre a kérdésre csak ennyit tudok...

2012. okt. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!