Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi legyek ha nagy leszek?

Mi legyek ha nagy leszek?

Figyelt kérdés
Tudom elég korai ,hiszen 14 éves vagyok még csak(lány) és jövőre megyek gimibe és szeretném eldönteni,hogy reálra vagy humánra,bár elég valószínű lesz a humán. De az a baj,hogy a szakmákkal nem vagyok annyira tisztában,vagyis nem tudok annyira sokat:/ Gondolkoztam az ügyvéden,jogászon,tolmácsony de azoknak sokat kell tanulni?? Érteném? Túl nehéz? Minden féleképpen valami olyansmit szeretnék ahol csinosan kell ölötködni(nem a ruha miatt csak olyat aki papírokkal foglalkozik, vagy hogy mondjam:) Esetleg tudtok még valamit? Bocsi,kicsit érthetetlen volt.. de már sok ideje foglalkoztat ez a kérdés:) KÖSZÖNÖM!!!!

2012. okt. 1. 17:00
 1/3 Cuprum ***** válasza:

nem vagy érthetetlen, amikor én voltam ennyi idős, ugyanígy nem voltam tisztában azzal, hogy mit hogyan...

de leírom az esetem hátha tanulsz belőle:

mindig is utáltam a törit, magyart, stb, de mégis humán osztályba kerültem..(rajtam kívűlálló okok miatt:))

Eleinte semmi különbség nincs, csak a 3. és 4. évben, nekünk több törink meg magyarunk volt, reálosoknak meg több matek, fizika. Ha esetleg később rájönnél, hogy mégiscsak ,,rossz" helyen vagy, később tudsz majd kompenzálni a fakultációválasztással (nem tom erről mennyit tudsz, de ez azt jelenti, hogy választhatsz majd egy-két tárgyat, amit még pluszban tanulni fogsz és ez beépül az órarendedbe).

Na szal a lényeg, hogy annyira ne görcsölj ezen, én pl most a BME Vegyészmérnöki karán vagyok, pedig humán tagozatról nem sokan mennek oda..:)

De az írásodból én azt veszem ki, hogy a humán tagozat a számodra megfelelő hely.

2012. okt. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Amit úgy fogalmazol, hogy "papírokkal foglakozik", az szinte mindenki, aki nem valamilyen szakmunkás, vagy betanított munkás. Lehet adminisztratív ügyintéző, vezető, tudományokkal foglalkozó, vagy éppen mérnök. Bármelyikhez érdemes csinosan öltözködni, elsősorban azért, mert ha ad magára az ember, így érzi jól magát.

Van, hogy az ember még 20 évesen sem tudja eldönteni, mi is akar lenni, ez természetes. Annyi biztos, ha minden tananyagot rendesen megtanulsz, bárhová kerülsz, hasznát veszed. És bármikor megtetszik egy szakma, vagy terület, aránylag rövid idő alatt átképezheted magad, ha megvannak a jó alapjaid. Lehetsz reál gimiből jogász, és humánból mérnök vagy matematikus, még hasznos is lesz, mert a többiekhez képest jobb rálátásod lesz a másik területre.

Tehát gondolkodhatsz ezen, de ha elsősorban a tanulással törődsz és nem aggodalmaskodsz, csak jól járhatsz, bárhová mégy most.

2012. okt. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2012. okt. 2. 16:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!