Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi bizonyitéka van arra hogy...

Mi bizonyitéka van arra hogy ISTEN van?

Figyelt kérdés

a megmagyarázhatatlan dolgokat mindig ISTEN-re fogják.

PL.: föld keletkezés.

hogy jött létre?

mi bizonyiték van arra hogy nincs ISTEN?



2012. okt. 1. 17:13
 1/6 anonim ***** válasza:
28%
Egyszer tökre le voltam törve, de akkor tényleg nagyon nagyon nagyon nagyon, és este imádkoztam, és utána már reggel tök vidáman ébredtem, és két hétig szakadatlanul olyan jó kedvem volt, hogy húúúú:)
2012. okt. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%

Semmilyen bizonyíték nincsen semmiféle istenség létezésére.


És semmilyen bizonyíték nincs bármiféle istenség nem létezésére.


DE mondok egy dolgot: a tudomány sohasem foglalkozik azzal, hogy valaminek a NEM létezését bizonyítsa. Ez ugyanis úgy, ahogy van, lehetetlen. Ha én azt mondom neked, hogy van az aszteroida-övben (Mars-Jupiter közötti térség) egy olyan aszteroida, ami lekvárból (természetesen angol marmalade lekvárból) van, és franciául beszél. Hogyan bizonyítod, hogy nem igaz? Végigvizsgálsz minden létező aszteroidát? Igen ám, de én erre közlöm, hogy ez egy olyan aszteroida, ami ott van, de semmiféle műszerrel nem mutatható ki, de én egészen biztosan tudom, sőt, ÉRZEM, hogy ott van. Tehát akkor ez az aszteroida létezik? Ki tudja? Az viszont biztos, hogyha ezt én halál komolyan állítanám, akkor te sík hülyének néznél érte, hiszen ez egyértelműen egy marhaság. Akkor is marhaság, ha véleményem szerint ez az aszteroida hozta létre a világmindenséget, benne a Földdel. Mégis eljutottunk Istenhez, holott egy vizsgálhatatlan, csupán egyéni érzésekre hagyatkozva tettem egy kijelentést, meg hozzácsaptam pár ellenőrizhetetlen állítást.


Szép dolog a filozófia, csak éppen értelme nincs sok, amint látjuk :) Valószínűleg soha az életben nem fogja senki bizonyítani bármilyen istenség létét. De egyértelműen tagadni se lehet sosem, hiszen mindig lesz olyan, aki a tudomány által még fel nem derített zugokba mutogat, hogy ott van az isten.


Régen az istenségek a felhők fölött laktak. Ma már tudjuk, ott nincsenek. Sőt, annyira tudjuk, hogy a vallásosok is már egy végtelen távolságra lévő helyre, akár a létező valóságon túlra is pakolták. Egy megmagyarázhatatlan, szubjektív valami nem illik sehogyan sem a világba.


Az istenük létét meg a hívőknek kéne igazolni - de ők nem érzik szükségesnek, ezért hívők. Az ateisták meg nem tudják tagadni a létét, de nem is érzik szükségesnek, hiszen ezért ateisták.


A Föld keletkezése (igen, nagybetű) meg eléggé jól ismert folyamat. Nem kell oda semmiféle istenség, bőven elég a jól ismert fizikai törvényszerűségek.

2012. okt. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Shai-Hulud ***** válasza:
87%

A Isten léte vagy nemléte tudományos eszközökkel nem vizsgálható, nem mérhető, kísérletileg nem bizonyítható, ezért KÍVÜL ESIK a tudományon.


Ez nem tudományos, hanem HITBELI kérdés.

(Ezért nem itt van a helye, hanem például a "Kultúra és Közösség" kategória "Vallás" alkategóriájában.)


Pedro

2012. okt. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 belapus ***** válasza:
100%
Gratulálok Sir Butcher. Ez a válasz - legalábbis számomra -abszolút korrekt.
2012. okt. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Bizonyíték a létezésére egyelőre nincs. A filozófia kutatja logikai módszerekkel, több-kevesebb sikerrel.

[link]

Valaminek a nem létezését pedig mint ahogy már írták nem lehet bizonyítani.


A tudományok alapját az áltudományokkal összemosni viszont hiba. Ha valakinek PhD-je van mondjuk elméleti fizikából, ő minek is a doktora? :)

2012. okt. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Sir Butcher hasonlata isten létezésének bizonyíthatóságáról nagyon szellemes. Mindössze azzal vitatkoznék, hogy a filozófia értelmetlen. Sok magát filozófusnak tartó személy munkássága lehet, hogy az, de a filozófia nem isten létének, vagy nemlétének magyarázásával foglalkozik. Sőt, ez a téma a filozófiának csak kis része.

A filozófia az emberi gondolkodás mikéntjével foglakozik, ennyiben istennel is, továbbá azzal, egyes gondolkodásmódok miért alakultak ki, és mi lett a következményük. Továbbá, egy eszmerendszer mikor kerek, mennyire adekvát a világgal, és más, a gondolkodással összefüggő tulajdonságok vizsgálata tartozik a filozófia témakörébe.

Többek között azt is megfogalmazza - mint már itt is említették - hogy (kissé pongyolán szólva) isten létét nem lehet bizonyítani, mert az hit kérdése.

2012. okt. 2. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!