Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Jogászok, bírok, ügyvédek!...

Jogászok, bírok, ügyvédek! Tudnátok válaszolni pár kérdésemre?

Figyelt kérdés
14 éves lány vagyok,jelenleg 8.osztályos és 8 osztályos gimnáziumba járok.Jövőre leszek 9.-es és humánra szeretnék menni,mert a töri mindig is érdekelt:) És nagy álmom hogy ügyvéd,jogász,vagy esetleg bíró legyek.Ha bekerülök egy egyetemre akkor ott rengeteget kell tanulni(jogot)? Olvastam hogy a romai jogot is meg kell tanulni,utánna néztem és elég hosszú,azért félek ennyire mert egy TZ előtt is sokat szoktam tanulni és az a negyede se annak amit ott kell. Lehet érteni amit az egyetemen tanítanak? Megbántátok,hogy ebbe az irányzatba mentetek?És a latin nyelvet is meg kell tanulni,az hogy ment?Elhelyezkedni az egyetem után nehéz? Bocsánat ha kicsit értelmetlen,de rengeteg kérdés kavarog a fejemben! Előre is köszönöm azoknak akik válaszolnak!!:)

2012. okt. 11. 18:50
 1/8 anonim ***** válasza:

Mostanában rengeteg jogász marad munka nélkül, nem megy jól az iparág.. ennek ellenére csináld, amit szeretsz.

Természetesen sokat kell tanulni jogi egyetemen, pont ugyanúgy, mint az összes többin.

2012. okt. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Bocs, hogy nem jogászként pofátlankodom ide, de ha félsz a latintól, akkor kezdheted már most, a Ferenczi-Monostori Latin nyelvkönyvet ajánlom. De tanulmányozhatod a jogon használt nyelvkönyvet is, az nagy alakú és kék.
2012. okt. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát ez ilyen biznisz, ahogy idősebb leszel, egyre többet kell majd tanulnod. Jogon meg aztán pláne. De, hogy volt a irodalomtanáromat idézzem, "M.o. bármely egyeteme elvégezhető kellő mennyiségű szorgalommal." -Hát én nem vagyok biztos benne h így van, viszont a jogra egészen biztos h igaz. :)

Amúgy jogon mindenki ötös latinból, de senki se tudja... :)

2012. okt. 11. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
De hogy a* -Elnézést.
2012. okt. 11. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Igen, az ember megborzong, ha 4-5 évvel későbbi tanulmányokat akarja áttekinteni. Mert túl nagy falatnak véli a mai tudásával, viszont nem veszi figyelembe, hogy évente előbbre jut.

Egyetértek a "minden egyetem elvégezhető..." című megjegyzéssel, már csak azért is, mert különben nem létezne. Szóval csak hajrá, a fontos a folyamatos tanulás a korodnak megfelelő mennyiségben. A tanulás annyi, mint a tanultak megértése, nem bemagolása. Utóbbira a papagáj is képes.

2012. okt. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Jogon a római jognál hússzor nehezebb tantárgyak vannak.

Latinból a jogi latint kell tudni, a déklináicókat és azt, ami latinul van a könyvben, az nem vészes.

Polgári perjog, pénzügy, esetleg közigazgatási jog, ami sokkal húzósabb a rómánál.

2012. okt. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Szia! Én most kezdtem a jogi egyetemet. Nekem nagyon tetszik,én is nagyon töris voltam általánosba és gimibe is és nekem így érdekes a jog és a jogtörténet. Sokat kell tanulni de nem magolni...ezt már most tudom így 1 hónap után..ennyi mindent nem lehet és nem érdemes...persze van olyan fogalom amit máshogy nem lehet megtanulni de az hülyeség hogy magolni kell a jogon. De úgy látom neked még messze van az érettségi is,még nagyon sok minden változhat benned. :)
2012. okt. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
15 Éves fiú vagyok én is jogi egyetemre szeretnék majd menni.
2012. okt. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!