Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » 9. es vagyok és az a kérdésem...

9. es vagyok és az a kérdésem hogy mikor lesz az érettségim akkor a magyar nyelv és irodalom egynek számít-e?

Figyelt kérdés
meg az hogy +1 tantárgyat kell felvenni és azt emelt szinten kell tanulnom majd vagy alapszinten? pl föci csak 9. és 10.be van

2012. okt. 17. 20:25
 1/4 anonim ***** válasza:

A magyar nyelv és irodalom egybe számít.

A választott (természettudományos) tárgyad lehet középszintű is.

Egy emelt szintűt az ötből kötelező lesz tenni a legtöbb szakon.

2012. okt. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
általános tanterven vagyok gimnáziumban és 11. osztálytól van emelt szintű érettségi órám:)
2012. okt. 17. 20:35
 3/4 anonim válasza:
Egynek számít. Ha majd felveszed a +1 tárgyat, amiből az 5. érettségid lesz, az lehet középszinten is és emelt szinten is, ahogy akarod. Ha föcit fogod felvenni, akkor 11.-ben lesz fakt és ott újra átveheted, amit az első két évben tanultál, csak hát az érettségi követelményeknek megfelelően készítenek fel. És ha ügyes vagy, meg készen is állsz rá, már 11.-ben is érettségizhetsz föciből előrehozottként. És 12.-ben már csak azt a 4 tantárgyat kell túlélned.
2012. okt. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a sok infót, az előrehozott érettségit már nem lehet csinálni ugytudom.. vagy mégis? nem csak infó és idegen nyelvből lehet már?
2012. okt. 17. 22:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!