Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Középfokú nyelvvizsga?

Középfokú nyelvvizsga?

Figyelt kérdés

14 évesen szereztem meg az alapfokú "C" típusút. Azóta 2 év telt el, és azóta úgy érzem sokat fejlődtem nyelvérzék téren. A költséget eltekintve mit várnak el a vizsgán, és milyenek az adott kritériumok, hogy sikeresen letegye a nyelvvizsgát? Vagy milyen feladatokra számíthatok ott? Tudom, hogy egyéntől függ a felkészülésre elegendő idő, de így most középiskolásként úgy érzem, hogy megfelelek az adott szinthez.

/ Köszönöm a válaszokat, nagyon fontos lenne, mert tudom, hogy az ilyen komplex vizsgát nem olcsóak, és hogy egyáltalán meg érné e sok pénzt -és energiát fektetni bele. És ha nem sikerül, rossz érzéssel töltene el, és nagyon megtörnék. :S /



2012. okt. 18. 18:54
 1/7 anonim ***** válasza:
elég sokféle nyelvvizsga van, és általában az adott oldalon vannak mintafeladatok! például origó nyelvvizsga, kodolányi.. több nem jut eszembe
2012. okt. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

itt az origóé

[link]

2012. okt. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az hogy mit várnak el,az a típustól is függ.Viszont szerintem érdemesebb külön menni írásbelire meg szóbelire mert kevésbé megterhelő.


Origóson a nyelvtan kell eléggé,és a fordításra kell odfigyelni.Írásbelin.

Szóbelin a beszéd nyilván,inkább általános témák,részben magadról és a családodról.Szerintem inkább a környezetvédelmes téma nehezebb(mondjuk kinek mi) mert a családról könnyen lehet beszélni,ünnepekről,ételekről,ilyesmikről magadtól is tudsz valamennyit.Van egy jó könyv,linkelem,én abból tanultam,vannak benne mintaválaszok is.


Nekem origós közép ,,C" van.Még kérdezz ha érdekel valami.

Amúgy szituáció is volt ami inkább azt méri szerintem hogy mennyire vagy felkészült,vagyis ilyen ,,hideg zuhany"-szerű szerintem,mert rögtönözni kell és az nincs témákra osztva mint a beszélgetős rész.


Bocsi ha hosszú a válasz,így tudtam összeszedni.Küldök linkeket.Amúgy nekem közép origós ,,C" van,de van írásbeli kodolányi is,szóval arról is kérdezhetsz.


[link]

[link]


a köny: [link]



elvileg alapfok,de mi középre is ebből készültünk és nekem bevált.Mondjuk magnót pluszba kell ,meg szókincset bővíteni,de szerintem ez is elég.

2012. okt. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Szia!

Én 14 évesen raktam le a TELC középfokú szóbelit, az írásbelihez 3 pont hiányzott, úgyhogy nekem is nagyon rossz volt. :D Ez volt lassan két hónapja, és most újra megpróbáltam, eredményt még nem tudok.

Szerintem, oldj meg olyan vizsga teszteket, amilyen típusú nyelvvizsgára mész, és pl. otthon a szüleiddel beszélj néha angolul. Nekem ez sokat segített. Aztán nézheted angolul a kedvenc filmeidet angol felirattal, vagy nézheted pl. a BBC-t. Remélem, sikerülni fog!

Remélem, segítettem.

2012. okt. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a sok választ! :)

Én origóson voltam még anno. Mind a kettő 80-70% körül volt. Egyébként szoktam angolul filmet nézni, sőt van, hogy még angol szinkronnal jobban szeretem. Hú, tényleg köszönöm, most újra kaptam egy kis kedvet megpróbálni. A linkeket is köszönöm, megoldok 1-2 feladatot - csakhogy tisztába legyek a tudásommal.

U.I: Aki esetleg volt középfokú szóbelin: ugye a vizsgáztatókon nem éreztetek némi kis tájszólást így angol téren? Illetve a laboros( hallgatásos feladatokon) most sokkal jobban oda kell figyelni?

2012. okt. 23. 16:01
 6/7 anonim válasza:
Én is nem rég voltam origó középfokún. Eredményt még nem tudok, de nem volt vészes :) szóbelin a vizsgáztató nagyon jófej volt és egyáltalán nem volt tájszólása, tök érthetôen mondott mindent. Az írásbelin a fordításos feladatok könnyûek voltak, viszont a nyelvtan az tényleg brutális, de szerencsére az ér legkevesebb pontot..a laboros rész sem annyira gáz, csak kicsit kevés az idô..mondjuk nekem az volt a legnagyobb problémám, hogy nem tudtam magyarul a néhány szót és így kicsit hiányos lett a válasz. Szerintem mindenképpen próbáld meg:)
2012. okt. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én is origós közepen voltam és nálam is érthetőek voltak.

A magnóra tényleg tanulni kell.Attól többet úgyse lehet csinálni.

15/L

2012. okt. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!