Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ma olvastam egy oldalon hogy...

Gergely Dávid kérdése:

Ma olvastam egy oldalon hogy egy fekete lyuk közelében megáll az idő! Kérlek nézzen valaki utánna egy megbízható oldalon vagy adja meg a címét! Ja és még valami: valaki meg tudja nekem magyarázni (ha van ilyen) hogy miért van? Kössz mindent!

Figyelt kérdés
Nem nagyon fontos csk mert érdekel.

2012. okt. 19. 22:41
 1/7 anonim ***** válasza:
2012. okt. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köcce!
2012. okt. 19. 23:04
 3/7 anonim ***** válasza:

Egy nem tudományos pontosságú, de szemléletes magyarázat:


Az anyag atomokból áll, az ataomokban elektronok keringenek. Az elektronok a keringési sebességüknek megfelelő frekvenciájú fényt (fotonokat) bocsátanak ki. Ezek a fotonok a gravitációs térben felfelé haladva veszítenek az energiájukból, vagyis a frekvenciájuk csökken. Ezért a fenti megfigyelő úgy érzékeli, hogy a lenti atomokban az elektronok lassabban keringenek, mint kellene, és mivel minden atomokból áll, ezért lent minden lassabb, vagyis lassabban telik az idő.

2012. okt. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Lehet hogy szemléletes, csak éppen semmi köze a valósághoz:

Az atomban nem keringenek az elektronok, csak a Bohr féle atommodellben.

Akár kering - akár nem, nem bocsáthat ki sebességarányos energiájú fotont. Ha így lenne, folyamatosan csökkenne az energiája, ennek két következménye lenne: 1. Nem diszkrét fotont bocsátana ki, hanem folytonos spektrumot. 2. Az elektron az atommagba zuhanna. Mindkettő ellentmond mind a józan észnek, mint a tapasztalatainknak.

2012. okt. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nyilván elkerülhetetlen volt, hogy egy okostojás kioktasson a középiskolás fizikából, hogy bemutassa, mennyire okos.


Magam is írtam, hogy a leírás nem pontos, arra való, hogy egy laikusnak is legyen valami képe a dolog magyarázatáról. És még arra is jó, hogy nagyságrendi becslést adjon az idődilatáció mértékére.


Egyébként meg tanuld meg: Semmilyen elmélet nem magyarázza pontosan a valóságot. Minden elmélet csak egy modell. Ezek közül a Bohr féle modell is egy, és valamilyen szinten jó leírást ad. Más modellek meg még jobbat. De bármelyiket is választod, mindegyik csak egy modell.

2012. okt. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Megáll az idő, ha rád talál az ajkam lángolón,

A végtelenben járunk álmodón,

Minden más elmúló,

Csak ez az emlék el nem száll.

2013. jan. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köcce Egy tudományos mukához kellett.
2013. jan. 22. 20:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!