Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Derékszögű háromszög átfogóhoz...

Derékszögű háromszög átfogóhoz tartozó magasságát hogy lehet a legegyszerűbben kiszámolni?

Figyelt kérdés

Az átfogót ez 2 részre osztja, és a magasság ezeknek a mértani közepe, tudom. De ezen kívül milyen más EGYSZERŰ módszer van a kiszámítására?

Valójában csak kíváncsi vagyok, hogy felfedezte-e már valaki azt a képletet amit én találtam ki erre. A neten sehol nem találom... Nem akarom elmondani mi az, mert ha esetleg még nincs ilyen, ne más arassa le a babérokat :)


2012. okt. 24. 23:48
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Az attól függ, milyen adatokat ismersz.

A két gyakrabban előforduló eset:


1.) Adott a, b, c - a két befogó és az átfogó

Ekkor

m = a*b/c


2.) Adott a, b - a két befogó

Ekkor

1/m² = 1/a² + 1/b²


Ezen kívül a kiinduló adatoktól függően rengeteg variáció van.

Írd meg, milyen adatokból indultál ki, hogy meg lehessen ítélni a képletedet. :-)


Sokat foglalkoztam a derékszögű háromszögekkel (a kedvenceim egyike) és van egy kisebb füzetnyi anyagom velük kapcsolatban. Ha gondolod, küldd el priviben a találmányod, megbeszéljük.


DeeDee

**********

2012. okt. 25. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Szia! Végül igazad lett?
2015. jún. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!