Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A holdon van árnyék?

A holdon van árnyék?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy a holdon nem kellene lennie árnyéknak, de az akkor készült képeken van. Mi az igazság?

2012. okt. 27. 16:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ahol fény van, ott árnyék is van.
2012. okt. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Mivel ez nem az ezo kategória, nem igazán tudom értelmezni az azt hallottam kezdetű mondatodat. A Hold szó itt nagybetűs, mert csillagászati értelemben használod.

Fénytanból mit tanultál? Begörbíti a Hold a fénysugarat, hogy mindenhová jusson? Elhajlítani persze elhajlítja, de nem annyira, és nem úgy.

2012. okt. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ember!


Miért ne lenne a holdon (bármelyiken) árnyék?

Ott kacskaringósan futnak a fénysugarak, vagy mi?


Nagyon is éles árnyékok vannak, mert nincs légkör, ami szórja a fényt.

2012. okt. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 2xSü ***** válasza:
100%

Hát valami egészen mást olvastál. Vagy lehet, hogy tényleg ezt olvastad, amit egy olyan ember írt le, aki valami egészen mást olvasott. :-)


A „nem volt holdraszállás” összeesküvés elméleteiben fel lehet fedezni olyan érveket, amelyeknek valóban köze van az ott készült fényképeken látható árnyékokhoz. (Pl. nem megfelelő irányban állnak, stb…). Esetleg olyan lehet, hogy egy adott képen az adott fényviszonyok mellett olyan árnyék látható, aminek az !adott! !körülmények! !között! nem szabadna látszania. De árnyék természetesen ugyanúgy van, mint itt a Földön.

2012. okt. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! 2xSü igen szerintem az lehet a dologban amit írtál :)
2012. okt. 27. 23:57
 6/7 anonim válasza:
100%
A holdon biztos van árnyék mert a nap rásütt és ahol van fény ott árnyéknak árnyék is van.(A kráterek miatt)
2012. nov. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
70%

A kérdés borzasztó egyszerű.

Ha nem lenne árnyék, mindig teliholdat látnánk.


Amikor nem telihold van, vagyis 28 naponkénti kivétellel mindig, ott a Holdnak az akkor éppen nem látható része... hova tűnt? Na? na? .... hát éppen ÁRNYÉKBAN VAN!

2014. jan. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!