Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan tudom jellemezni az...

Hogyan tudom jellemezni az elektron és a proton elektromos tulajdonságát?

Figyelt kérdés

2012. nov. 3. 16:55
 1/7 anonim válasza:
Hát az elektron negatív töltésű a proton meg pozitív töltésű.
2012. nov. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszi
2012. nov. 3. 20:45
 3/7 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy töltéseik nagysága pontosan ugyanakkora, csak ellentétes.
2012. nov. 4. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Jó lenne, ha pontositanál: milyen szinten kellene a jellemzés (általános iskola, gimnázium, stb.)? Ugyanis mindkét részecskének iszonyú sok tulajdonsága van, azt kellene tudni, ezek milyen mélységben érdekelnek?

"Kisiskolás" megközelitésben: az elektron egységnyi negativ töltéssel bir, a proton töltése ugyanekkora, de pozitiv (az előjelek megállapodás eredményei). Az elektron tömege a protonénak töredéke. A Bohr-modell szerint meghatározott pályákon mozgó elektronok alkotják az atom "külső burkát", meghatározva ezzel az atom méretét. A proton az atommag alkotórésze (a vele azonos tömegű, de töltés nélküli neutronnal együtt), ők az atom tömegéért és stabilitásáért - a sztatikus vonzóerő révén - a "felelősek".

A valódi kép ennél milliószor bonyolultabb - ezért kérdeztem vissza.

2012. nov. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Általános 8. osztály
2012. nov. 10. 17:01
 6/7 anonim ***** válasza:
Szevasz! Azt hiszem, ide elegendő kb. az, amit irtam, esetleg néhány számadattal kiegészitve.
2012. nov. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Bocs, még valami: érdemes lehet megemliteni, hogy a protonok és az elektronok száma azonos, ezért semlegesek kifelé elektromos szempontból az atomok!
2012. nov. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!