Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egyszerű generátort csinálnék,...

Egyszerű generátort csinálnék, de amit csináltam miért nem működok?

Figyelt kérdés
Szóval egy fogalmam sincs milyen berendezésből kiszedtem egy jó hosszú rézhuzalt, (igazából nem tudom milyen anyag, mert csak a külseje olyan narancs-vörös színű, ami gondolom csak a szigetelés miatt van rajta, de ugye ezt a réteget leszedtem a két végén hogy csatlakoztassam izzóhoz) és csináltam egy tekercset (olyan 500 és 1000 között lehet a menetszáma), olyan kartonhengerre, amin az alufólia szokott lenni (alufólia már nincs rajta). Ez után rákötöttem az izzót, és fogtam ezt a mágnest: [link] és ezt izomból huzogattam a tekercs mellett, de az ég világon semmi sem történt. Rengetegszer próbálkoztam már vele, másik izzóval, másik huzallal, más megvalósítás, és miegymás... Szóval nem értem hogy mit csinálok rosszul. Segítsetek!

2012. okt. 11. 21:07
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Szóval valami ilyesmire gondoltam: http://www.youtube.com/watch?v=xUxGqG8u-ME
2012. okt. 11. 21:08
 2/14 anonim ***** válasza:

Ellenállásmérő műszered nincsen? Ha sorosan kötsz rá elemet és izzót (egy áramkörbe) akkor világít?

Lehet megtörve van, lehet rossz rajta a szigetelés.

2012. okt. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Izzó alatt rendes, izzószálas eszközt értesz VAGY LED et? Mert ha az előbbit, ahhoz szerintem kevés ez a berendezés.
2012. okt. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Igen, ha sorosan kötök be elemet, akkor világít. -

Mindkettővel próbáltam már, egyik sem működik.

2012. okt. 11. 21:48
 5/14 A kérdező kommentje:
Ja amúgy nincsen semmilyen műszerem.
2012. okt. 11. 22:39
 6/14 anonim ***** válasza:
A tekercsben, szorosan kellene mozgatni.
2012. okt. 11. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
húz a fa*zodra az egész hóbelebanciát :-D
2012. okt. 12. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Konkrétan milyen izzót használsz ? Ugye nem 230V az üzemi feszültsége?
2012. okt. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Mondjuk, ha sorosan kötött elemmel világít akkor nem 230v izzó... Hát fene tudja, lehet nem mozgatod elég gyorsan, esetleg kicsi a menetszám .... Jobb ötletem nincs, ha mérni nem tudsz.
2012. okt. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Majd ha lesz kevés pénzem akkor veszek majd méárőműszert és csinálok kicsit izmosabb rendszert, hátha úgy működni fog.
2012. okt. 12. 10:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!