Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Nem fáj nekik, mikor álmukban...

Nem fáj nekik, mikor álmukban halálra fagynak? Nem értem, hogy egészséges (és nem piás) ember hogy tud a hidegben elaludni. Nem érzi, hogy mennyire hideg van? Vagy nem ébred fel rá?

Figyelt kérdés
2012. nov. 4. 10:10
 1/5 anonim ***** válasza:
51%

Egészséges ember csak úgy passzióból nem fog halálra fagyni. Kivéve, ha épp a Himaláját mássza, és már 3 napja nem alaudt, de lássuk be, erre vajmi kevés esély van, és nem hétköznapi.

Azok, akik valamilyen tudatmódosíószer hatása alatt vannaak, azok meg nem fogják fel, hogy most nm biztos, hogy el kéne aludni. Az alkohol miatt meg alapból nem éreznek semmit. De lássuk be, hogy a csövik azért isznok, hogy melegedjenek és ironikusan ezért fagynak halálra.

2012. nov. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Öngerjesztő folyamat. Hidegben a szervezett megpróbál hőt termelni, ezért remegünk. Rövid ideig hatásos, de hosszabb távon nem segít. Az izmok elfáradnak, a tartalékok elfogynak. A vacogás közben is csökken a testhő, a későbbiekben gyorsabban. Ennek folyományaként az álmosság is rátör az emberre, elalszik. Egy idő után már a nem is fázni fog, hanem kellemes meleget fog érezni, noha a valóság más. Ha lehet ilyent mondani, a fagyhalál az egyik legkellemesebb. Tudom, ez így eléggé elképesztően hangzik. Nem tudom pontosan neked megnevezni, milyen anyagok szabadulnak fel, vagy termelődnek.

Egészséges embernek sem kell a Himalájára menni, mint az első írta. Elég, ha olyan körülmények közé keveredik, amelyből nincs menekvés. Mondjuk az Alföldön elakad egy hóviharban. Én Pesten élek, a környékünkön nemigen volt nagy tél mostanában. Havat jobbára csak a hírműsorokban látok. De az elmúlt években is voltak hótorlaszok. Életem során pedig olyan nagy telek, amelyben utak napokig járhatatlanok voltak. S akkor még mobiltelefon sem volt vagy CB rádió, amin segítséget kérhetne a bajbajutott.

2012. nov. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hát elég fura,hogy egy idő után meleget érez az ember.Én több órás fagyoskodás után sem éreztem ilyet.De nem is baj,utána gondolom,már nincs menekvés,mert ez a végső állapot..
2012. nov. 4. 11:26
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A több órás fagyoskodás, vagy a fagyhalál nem ugyanaz. Turistaként én is töltöttem több órát már mínusz akárhány fokban az erdőben. Fáztam is rendesen, főleg a kezem és az arcom. A réteges öltözködés ellenére is estére egészen átfagytam. De nem hűlt ki a testem. Az öltözködésen kívül segített a folyamatos mozgás hegyre fel, völgybe le, az evések és forró tea fogyasztása.
2012. nov. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Van nekünk egy kis házunk, ahol nem volt fűtés. Tavaly télen, mikor nagyon hidegek voltak, ott kellett éjszakáznom. Siesta kályhával fűtöttem, mert nem volt más. Erről tudni kell, hogy csak szellőztetés mellett használható, és nem szabad magára hagyni, vagyis, ha alszol, le kell kapcsolni. Emiatt hamar kihűlt a kis szoba, ahol aludtam. Éjjel szinte aludni sem tudtam, annyira fáztam. Hajnalban, mikor kelnem kellett, csak nagyon nehezen sikerült. Egyszerűen alig bírtam felébredni. Mivel a benti hőmérséklet megegyezett a kintivel, teljesen átfagytam. Gondolom, ilyen lehet a fagyhalál is. Nagyon fáradtnak érzed magad, és elalszol. Semmit nem érzel.
2012. nov. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!