Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Sok fiatal egészséges ember...

Emerson kérdése:

Sok fiatal egészséges ember szíve miért áll meg?

Figyelt kérdés

Tegnap este is megállt egy fiatal magyar jégkorongos szíve.Illetve szinte minden héten hallani tragédiáról, hogy meghalnak a pályán fiatal egészséges emberek.Mitől van ez?

Félek mert, én is szoktam szívdobbanás érzést érezni valamikor edzés közben is.Volt amikor a mellkassomnál éreztem és olyan volt mint ha nem kaptam volna levegőt, szúródót is.Voltam kardiológusnál csináltak EKG-t,szívultrahangot azt mondták kutya bajom, de ezek az esetek félelmet keltenek bennem.


2012. okt. 15. 18:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%
Senki nem tudja biztosan. Egyesek szerint a táplálékkiegészítők okozzák, mások szerint a szója és származékai.
2012. okt. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Akkor ne szedjek C vitamint,pezsgőtablettákat stb?
2012. okt. 15. 19:02
 3/11 anonim válasza:
100%
Az előttem válaszonak részben igaza van! De ne feledjük el,hogy mostani társaim és sajnos énis régebben előszeretettel isszuk az energiaitalokat neméppen ajánlott mennyiségben! Van aki kávézik! megyjegyzem 18 év alattiakról beszélek!!!! De minek??? Meghát mindannyian ismerjük,hogy mizajlik a sportorvosoknál! Mint sportoló elmondhatom,hogy a 17 éves fejemmel a fizetésük negyedéért ugyanezt megcsinálnám. Kitudja lehet,hogy veleszületett szív vagy érrendszeri rendellenessége volt.Éshát hiába kapott engedélyt a versenyzésre ha ki se vizsgálták. Vagy az előbb leírt szerektől megváltozott a szív és érrendszer keringése. De egy egészséges ember szíve ha nem él ilyen szerekkel akkor nem ál meg!!!!!!!!!!!!
2012. okt. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Megint a 2.dik vagyok! A táplálékkiegeknél nem a vitaminokra meg ásványi anyagokra gondoltunk,hanem fehérje,szénhidrát,kreatin stb meg a dopping szerek. De azért a gyümölcs mégis jobb megoldás lenne!
2012. okt. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Igen egyetértek veled.Sok társam ezt csinálja.

A mi sportorvosunk is csak felveszi a nagy lét aztán semmit nem csinál.Ezért nem mentem el hozzá hanem rögtön kardiológushoz.EKG-t megcsinálja, de meg se nézi meg semmi csak írja alá, hogy jó.Fél évente kéne csinálni EKG-t de ő azt mondja nem lehet semmi bajunk hisz sportolunk.Nagy nehezen csinál meg egy vérnyomás mérést.

2012. okt. 15. 19:18
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez egyáltalán nem gyakori. A sportolóknál azért szokás, mert mindegyik szed vmit akár tudtán kívül is!!). Az edző azt mondja vitamin, közben meg vmi olyan cucc, ami nem tesz éppen jót a szívnek.
2012. okt. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Én c vitamint, szedek pezsgőtablettákat iszok illetve szedek béres kalciumot.Remélem ezzel nem ártok a szervezetemnek.

Régebben vettem biotech calcium,zink,magnesiumot, de a kardiológus azt mondta kitudja mit tesznek bele és inkább szedjek pezsgőtablettákat.

2012. okt. 15. 19:30
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos pontosan a pezsgőtabletták összetétele kérdéses.Én nem ajánlom a fogyasztását(ne haragudj:)érdemes elolvasni milyen hordozóanyagok vannak a vitaminokban,és olyat választani,amiben a legkevesebb a plusz anyag,de ezekben jóval magasabb a vitamin szint,mint a pezsgőtablettákban.
2012. okt. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Dr H Ádám válasza:
100%

Sajnos sok szívbetegség már csak boncolás után kerül detektálásra.

Ha nem csináltak holter EKG-t(24 h) akkor nem biztos hogy kimutatja az eltéréseket az ultrahang sem biztos hogy a kisebb eltéréseket kimutatja sajnos országunkban minden 30 percben van szívmegállás.

Aki dohányzik és kávézik annak hatványozódik az esélye a szívbetegség kialakulására.

Ha kérdése van kérdezze privátba.

Tisztelettel:Dr H Ádám Fő orv h

2014. máj. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Te jegkorongozol?Ha igen hol?En jegkorongozom
2016. okt. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!