Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » 1-9 úgy kell felírni egymás...

1-9 úgy kell felírni egymás után az egymást követő számokat hogy a végeredmény 0 legyen (a reláció jeleket kell pótolni). A megoldást leírja nekem valaki?

Figyelt kérdés
Aki segít az letudná írni a gondolatmenetet is Előre is köszönöm

2012. nov. 5. 19:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Először is tisztázzuk a feladatot...


Egymás után le kell írni 1-től 9-ig a számokat. MŰVELETI jeleket* kell közéjük elhelyezni úgy, hogy a végeredmény 0 legyen.

* nem relációs jeleket :D


Így gondoltad? :)


Plusz: "Aki segít, az le tudná írni a gondolatmenetet is? Előre is köszönöm."

2012. nov. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Kiokoskodtam...:)


1+2+3+4:5+6-7+8-9


1+2+3+4=10

10:5=2

2+6=8

8-7=1

1+8=9

9-9=0

2012. nov. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Bocs, 2-eske, de most megint "csúnya" leszek; azaz nem mondom meg a megoldást, hagylak gondolkodni, mint a kérdezőt is. :D


Tehát: a megoldásod így nem stimmel. Ugyanis a szorzás és az osztás magasabb rendű művelet, mint az összeadás és a kivonás. Ez pedig azt jelenti, hogy egy műveletsorban mindig a szorzást és / vagy az osztást végezzük el előbb, a többit csak azután.

A te műveletsorodban tehát az első elvégzendő művelet a 4:5 --> És így nem stimmel az eredmény.

Mit kell tenni, hogy mégse az osztással kelljen kezdeni, azaz haladhassunk szabályosan, balról jobbra a műveletvégzéssel? :)

Ha ezt tudod, és megteszed, akkor jó lesz a megoldásod. :)

2012. nov. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nekem így is jó az eredmény....:)Mondd meg te a kérdezönek, hova tegye a zárójeleket.
2012. nov. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Igen úgy értettem :)
2012. nov. 6. 17:22
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm és a zárójeleket már betudtam tenni :)
2012. nov. 6. 17:26
 7/14 anonim ***** válasza:
Gondoltam, hogy arra rájössz...:)Nem vagyunk mi annyira buták, igaz így a 60 felé az én tudásom igen régi...:))
2012. nov. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Na, hiszi a piszi... :P

Mutassátok csak gyorsan, hova kerül az a zárójel. :)

2012. nov. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

(1+2+3+4):5+6-7+8-9

-----

Te kis hitetlen!...:))

2012. nov. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Naná, hogy kis hitetlen vagyok, amikor képes voltál leírni, hogy neked úgy is kijött az eredmény... :P


De így már okés; jöhet a következő feladat. :D


Jut eszembe: "Az élet olyan, mint a matekóra: alighogy kész vagy egy feladattal, máris kapod a következőt."

(Nem tudom, ki a szerzője, és most nincs kedvem rákeresni...)

2012. nov. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!