Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Két város összekötő útvonal...

DjRicardo kérdése:

Két város összekötő útvonal hossza 245 km. Hány kilométert tett meg a gépkocsi, ha megtette a távolság 68%-át?

Figyelt kérdés
MATEK

2012. nov. 7. 16:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Most komolyan a 245-nek a 68%-a a kérdés?
2012. nov. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
71%

Hát nagyon úgy néz ki... :D


Na, figyelj, Dj :)


Üsd be a számológépbe:

245 km x 68 % vagy 245 km x 0.68 ==> És máris megkapod az eredményt.


Ne felejts el választ írni: A gépkocsi ... km-t tett meg.


Üdv. :)

2012. nov. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
51%

Egy szorzást nem tud egyedül megcsinálni, de DJ-nek DJ...

Vágnám vissza azonnal általános első osztályba...

2012. nov. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
55%

Nem kell annyira heveskedni...


A szorzótábla másodikos tananyag, nem elsős; a kilométer 3.-ban jön be új hosszúség-mértékegységként; a százalékszámítás pedig felső tagozaton. És ha egyszer nem érti, akkor nem érti. Nem biztos, hogy ő tehet róla.

2012. nov. 8. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
39%
* jav.: hosszúság-mértékegység
2012. nov. 8. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
52%

"Nem biztos, hogy ő tehet róla."


Hanem a manók, akik facebook-ozásra kényszerítik tanulás helyett. Ugyan már, a százalékszámítás az nem integrálás, azt még egy közepesen hülye csimpánz is megérti, ha odafigyel egy kicsit.

2012. nov. 8. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

De, csak is ő tehet róla.

Ha már tanulták az iskolában, nyilván abban a korban van, hogy már illene értenie.

Ez meg egy olyan egyszerű dolog, amit nem lehet nem érteni, csupán nem akarni lehet, azon meg semmi szépítenivaló nincs.

2012. nov. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
41%

Bocs, de egy kicsit morcos lettem...

Ti attól érzitek jól magatokat vagy attól lesz magasabb az önbecsülésetek, hogy másokat pocskondiáztok? :O

Ezek eléréséhez vannak sokkal normálisabb és hatékonyabb módszerek is...


Gondolom, nektek minden simán megy, soha semmivel nincs problémátok. Örüljetek neki, és ne nézzétek le azokat, akiknek vannak tanulási nehézségei.


1. Nem tudhatjuk, hogy valóban facebookozik-e tanulás helyett. (Igen, a "facebookozik" kötőjel nélkül írandó, ellenőrizd le nyugodtan az Akh.-ban.)


2. Lehet, hogy viccesnek gondolod magad a csimpánzos hasonlattal, de nem vagy az.

Remélem, senki nem veszi komolyan, és nem fogja terjeszteni ezt a marhaságot, hogy a csimpánzok képesek lehetnek megérteni a százalékszámítást.


3. Ha már tanulták az iskolában...


Te bizonyára nem találkoztál még olyan gyerekkel, akinek nem erőssége a matek. Pedig elég sokan vannak ilyenek, kezdve a gyengébb tanulási képességektől egészen a diszkalkuliáig. Enyhébb esetben elég (lenne), ha a tanár többször vagy más megközelítéssel magyarázná el ugyanazt az anyagot, vagy ha más módszerrel tanítana. De a magyar közoktatás katasztrofális állapotban van a pedagógusok felkészültségét és szakértelmét illetően (is). :(

A hideg tud kirázni, amikor egy tanár "leadja az anyagot" ahelyett, hogy rendesen tanítana; és magas követelményeket támaszt, de nem tesz azért, hogy a diákok meg is tudjanak felelni azoknak.


Továbbá magas osztálylétszám esetén korrepetálásra általában csak a nagyon gyengéket osztják be (a bukást megelőzendő). A többiek meg boldoguljanak, ahogy tudnak: magántanárral, ha van rá pénze a családnak; ha nincs, és a szülők sem segítenek - márpedig ők gyakran nem tudnak vagy nem is akarnak segíteni - , akkor marad a nyűglődés, a szenvedés, a kettes - hármas jegyek, és mindezekből következőleg a matek mélységes utálata.


És végül: mint minden tantárgynál, a matematikánál is sokat számít a pedagógus személye; meg tudja kedveltetni a tantárgyat, de meg is tudja utáltatni. A saját példámat is le tudom írni: Általánosban elég jól elvoltam a matekkal; gimiben az első évben első félévkor kettest kaptam, de év végére megfenyegetett a tanár a bukással. Iskolaváltás következett, ugyan nem csak emiatt, de ez volt az utolsó csepp a pohárban.

S bár szintén több összetevős a dolog, nem csak a jobb tanárokon múlott, de a további sulikban nem volt problémám a matekkal. Néha eljátszottam a gondolattal, hogy egyszer bemegyek abba a gimibe, és úgy odavágom a tanár elé az asztalra a közép- és főiskolai bizonyítványaimat a végig négyes - ötös matekjegyekkel, hogy csak úgy porzik...


Szóval legyetek már egy kicsit toleránsabbak; ha nem akartok segíteni másnak, nem kötelező, de beszólogatni teljesen felesleges.


Üdv. :)

2012. nov. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

„Ti attól érzitek jól magatokat vagy attól lesz magasabb az önbecsülésetek, hogy másokat pocskondiáztok? :O”


Nekem nem lesz nagyobb attól. De azért hadd ne simogassam meg a buksiját. Az a baj, hogy ha mindig mindenki megmond nekik mindent, akkor hozzászoknak, és tökéletesen önállótlan felnőtt lesz belőlük. Érted a hosszútávú problémát?



„Ezek eléréséhez vannak sokkal normálisabb és hatékonyabb módszerek is...”


Hajrá, hajrá, csináld a módszeredet, én is az enyémet.


„Gondolom, nektek minden simán megy, soha semmivel nincs problémátok.”


„De van. Csak megoldom őket ÖNÁLLÓAN. Vagy ahol elakadok, az nem a google-val megoldható szint. (Ugye a google-val az AkH szerint is kötőjeles?)”



„Nem tudhatjuk, hogy valóban facebookozik-e tanulás helyett.”


Csakugyan nem tudhatjuk, lehet, hogy iwiw, WoW, TV, chat.hu, msn, szabadon folytatható a sor. Könyvet nem merek feltételezni.


„ (Igen, a "facebookozik" kötőjel nélkül írandó, ellenőrizd le nyugodtan az Akh.-ban.)”


Nocsak, Bertából kitört a nyelvtannáci. De igazad van, egyébként nagyon ritkán ejtek hibát.


„2. Lehet, hogy viccesnek gondolod magad a csimpánzos hasonlattal, de nem vagy az.”


De, egyébként rendkívül vicces vagyok. Bár ez inkább irónia volt.


„Pedig elég sokan vannak ilyenek, kezdve a gyengébb tanulási képességektől egészen a diszkalkuliáig.”


Persze vannak, de ezek a kivételek. Igazából csak lusták és hülyék. (Mármint a többség, aki itt ilyeneket kérdez.) Védőügyvédnek elég jó lennél.


„A hideg tud kirázni, amikor egy tanár "leadja az anyagot" ahelyett, hogy rendesen tanítana;”


Bocs, de én a másik oldalról látom a közoktatást. Motiválatlan és motiválhatatlan, de a jogaikkal túlságosan is tisztában levő, lusta gyerekekkel van tele az egész. Szerencsére én nem tanítom őket, de a szüleim tanárok, és hát mesélnek horror dolgokat. Én már csak az egyetemen oktattam az elvileg harmadéves ifjakat, akik közt volt, akinek a liter-milliliter átváltás gondot okozott. És nem valami Eldugott Falusi Egyetem, hanem az ELTE.


Szóval lehet, hogy a te életedben a saját személyes tapasztalataid alapján a tanár a biztos rossz, és minden diák kis üngyöm-büngyöm pátyolgatni való szerencsétlen elnyomott kis lurkó, de a valóság az, hogy ezek a ritkábbak. A többiek csak ezekkel a szar lózungokkal védekeznek, amiket te mondasz, meg hogy a tanár pikkel rám, stb. stb.


„Szóval legyetek már egy kicsit toleránsabbak; ha nem akartok segíteni másnak, nem kötelező, de beszólogatni teljesen felesleges.”


Szerintem itt is megvan az egyensúly, kellenek a hozzád hasonló anyamadarak, akik a szárnyuk alá veszik a lusta, idióta, a leckéjét mással megíratni akaró (aztán a dolgozatban elbukó) kiskölköket, meg kellünk mi, beszólogató hímek, akik oda-odalegyintenek egyet, hátha magához kap a kölök egy kicsit. Szóval találkozunk legközelebb. ;)

2012. nov. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

A sok duma helyett itt a válasz a kérdésre:


245x0.68%=166.6

Tehát a távolság 68%-a 166.6 km.

2012. nov. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!