Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A hang (fonéma) miért nem...

A hang (fonéma) miért nem tagja a nyelv jelrendszerének?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Azt olvastam,azért nem, mert a hangok nem bírnak önálló jelentéssel. Viszont,ha én arra gondolok,hogy az ő-nek saját jelentése van, mint személyes névmás. Talán azért nem,mert a hang már itt felvette a szó szerepét? Vagy például egy Ó! felkiáltásnak is lehet jelentősége. Mondjuk csodálkozás... Légyszi segítsetek!

2012. nov. 10. 12:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Van olyan mondat, ami egy szóból áll. Sőt, van, hogy az az egy szó egyetlen hang. Ettől még a hang mint olyan, nem tekinthető általánosságban értelmesnek, csak vannak olyan hangok, amik bizonyos körülmények között szóként viselkednek. De pl ha azt mondom, hogy G!, vagy azt kérdezem, hogy D?, az önmagában nem jelent semmit. (Ezeket csak akkor szoktuk mondani, ha valamiért kimondottan a hangra gondolunk, azaz pl. "Tábor? Nem! G! Gé azaz Gábor!")
2012. nov. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hol olvastad, de szerintem butaság. A fonéma az első lépcsőfok a nyelv jelrendszerében. Ez nem függ attól, hogy van-e önálló jelentése.


A nyelv legkisebb, önálló jelentéssel bíró eleme a szó; de több szóértékű hang is van: a, á, e, ó, ő, s.

2012. nov. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem minden fonémának van jelentése, és a szavak sem a fonémák mondataiként épülnek fel. Egy tőszó részeként nincs jelentésük az önmagukban értelmes fonémáknak sem. Kivéve néhány a priori mesterséges nyelvet.
2012. nov. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2012. nov. 13. 18:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!