Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mennyi az IQ-ja Szemerédi...

Mennyi az IQ-ja Szemerédi Endrének?

Figyelt kérdés
Arról van szó, aki a 2012 Abel díjat kapta, és a matematika szerteágazó részeiben ért el sikereket. Felmerült bennem, hogy akkor ő lehet az, akinek 170-es az IQ-ja? Mert mindig azon gondolkozom, hogy mégis hol vannak azok az emberek, akik ilyen nagyon magas eredményeket érnek el... Kitöltöttem pár tesztet és marhára nem az jött ki amit vártam, vagyis hogy 195, hanem ilyen tök megalázó átlagos XD Pedig hát okosabb vagyok az emberek nagy részénél. Ebből következően azt remélem, hogy Endre Úr se ért vagy érne el magas eredményt egy IQ teszten. Mi a kérdés tehát? Szükségszerűen magas az IQ-ja Szemerédi Endrének?

#matematikus #Abel-díj #Szemerédi Endre
2012. nov. 10. 23:11
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Hali nem vagyok jártas IQ témában, de pár kiinduló adatot találtam ha nagyon érdekel.


Matematikus Andrew Wiles IQ 170

(Nagy Fermat tétel általános megoldása, egyes adatok szerint a világon csak páran látják át, teljes egészében)

Sakk világbajnok Garry Kasparov IQ 190

(Egyesek véleménye szerint a világ legjobb sakkozója)

Fizikus/matematikus Stephen W. Hawking IQ 160 felett

(Soha nem mérte, becsült adat. Jelenleg a legokosabbnak tartott elméleti fizikusok egyike relativitáselmélet szakértő, kvantumfizika kutató)


Microszoft alapító Bill Gates IQ 160

Kidobóember Christopher Michael Langan IQ 195

Mérnök Philip Emeagwali IQ 190

Író Marilyn Vos Savant IQ 186

Színész James Woods IQ 180

Politikus John H. Sununu IQ 180

Miniszterelnök Benjamin Netanyahu IQ 180

Színésznő Sharon Stone IQ 154


Rekorder:

Fizikus/ mérnök Kim Ung-yong IQ 210


Nos ha tippelnem kellene, Andrew Wiles matematikus teljesítménye alapján, valahol 140-160 közé eshet Szemerei endre IQ-ja, de ez csak közelítés, biztos hogy átlagon felüli tehetség, de nem valószinű, hogy okosabb a fentebb említett embereknél.


Ha 195-ös lenne az IQ-d, már rég az első PhD-t kellene csinálnod.(Tizenévesen) Amennyiben átlagos alatt a 130-140 közti felső határt érted, örülj neki, az nagyon jó. Ha 100-120 közt vagy, akkor meg hát, khm valakinek ott is kell lenni.


Am érdekes módon azt figyeltem meg, hogy az IQ nagyságának kérdése azokat az embereket foglalkoztatja leginkább, akik az átlagos kategóriába esnek. Talán azért mert akik 140 felett vannak, úgyis tudják magukról, hogy jóval okosabbak az átlagnál, nem kell ahhoz teszt.


UI.: A fentebb közölt IQ adatok, csak felületes összehasonlításra valók, minden személy korosztályától, és az általa kitöltött teszt típusától függ hogy menyit mutat, ebből következően e fenti adatok nem értékelhetők.

2012. nov. 11. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi
2012. nov. 11. 17:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!