Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Gazdasági matematikai képlettá...

Gazdasági matematikai képlettárt keresek már egy ideje. Tudtok ajánlani valamit, hol lehet beszerezni ilyesmit?

Figyelt kérdés

Sajnos az interneten nemigen találtam. Sima matek képlettár van, de kimondottan gazdaságit nem találtam. Persze lehet, hogy csak rossz kereső kulcsszót írtam be, de nem jött elő semmi értelmes.

Kamatszámítás, diszkontálás...stb. ilyesmik kellenének.

Sajnos nincsenek már meg a főiskolai tankönyveim, pedig abban benne voltak. Valami hasonlót keresek.

Nem kell feltétlenül könyv formátumban. Jó online formában is, sőt.

Előre is köszi, ha segítetek.


2012. nov. 18. 00:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Korábban valami hasonló kérdésre le tudtam szedni egy rakással a net-ről, most nem ad le = "statisztikai képletek" kereső-szó beütésre.


Ami eszembe jutott, ha bemégy a gépedben az Exelbe, ott fent a fejrovatban van képletgyűjtemény, azon belül kamatszámítási és hasonló képletek.


Nézd csak meg!!!!!

2012. nov. 18. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

1-es vagyok!

Exel-en belül, az fx-nél, a függvényekre katt.

2012. nov. 18. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Hát, köszi, sajnos az interneten én is így jártam.


Az excel annyiban jó, hogy megadja a végeredményt, de én nem csak azt szeretném, hanem átlátni, levezetni is a függvényt. Sokat használom az excel-t, de ritkábban a függvényfunkciót. Eléggé bele kellene ássam először magam a rövidítésekbe, hogy megbízhatóan használni tudjam.


Azért köszi.

2012. nov. 20. 22:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!