Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Nitro-trijodi-ot honnan lehet...

Nitro-trijodi-ot honnan lehet beszerezni vagy hogyan lehet előállítani?

Figyelt kérdés
2012. nov. 22. 21:49
 1/5 anonim ***** válasza:
mármint NI3?
2012. nov. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Bocs elírtam Nitrogén-trijodid
2012. nov. 23. 13:43
 3/5 Silber ***** válasza:

"Jódazid" néven több infót találsz róla.

Az elnevezés helytelen, hiszen az azidcsoport 3 darab N-t takar, de valamiért ez terjedt el.

Nem ajánlom hogy megkíséreld előállítani. Annó én is csináltam (a receptjére már nem emlékszem), de kontrollált körülmények között. Nagyon instabil. Saját szememmel láttam (illetve hallottam is), hogy egymás melletti papírokra felkent majd megszáradt jódazidos papírok egyszerre durrantak el csak attól, hogy az egyikhez hozzáért egy kanál. Egy A/3-mas lap egy az egyben semmivé vált.

2012. nov. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
tudom, néztem róla videót, pont amiatt kellene :D
2012. nov. 23. 17:01
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem felelősen gondolkodó (és hozzáértő) személytől ilyen kérdésre nem fogsz választ kapni, tehát maradnak azok, akik "hallották már, hogy valamelyik haver megcsinálta". Ezen utóbbiak receptjeit pedig finoman szólva balesetveszélyes reprodukálni.

Szerintem menj el vegyésznek. Akkor majd rájössz, mennyire nem éri meg sufni-módszerekkel robbanóanyagokat előállítani.

Persze nem kötelező hallgatni rám, a kezed és a szemed a tied, te kockáztatod őket...

2012. nov. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!