Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szerintetek mi a megoldás?

Szerintetek mi a megoldás?

Figyelt kérdés
[link]
2012. nov. 23. 17:30
 1/10 anonim ***** válasza:
Elsőre nekem is megvolt 5 percen belül. Vannak helyzetek, mikor virtuálisan hátrébb kell lépni, hunyorítani kell, vagy hasonló.
2012. nov. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

0000 = 4

A 0 értéke ez alapján 1, mert 1+1+1+1=4.

1111 = 0

Az 1 értéke ez alapján 0, mert 0+0+0+0=0

2222 = 0

A 2 értéke ez alapján 0, mert 0+0+0+0=0

3333 = 0

A 3 értéke is 0.

5555 = 0

Az 5 értéke is 0.

7777 = 0

A 7 értéke is 0.

7756 = 1

Ha a 7 és 5 értéke 0, akkor a 6-nak muszáj, hogy 1 legyen az értéke, mert 0+0+0+1 = 1. Tehát 6 értéke 1. Ezt bizonyítja az is, hogy 6666 = 4.

9999 = 4

A 9 értéke 1, mert 1+1+1+1=4.

8809 = 6

A 0 értéke a fentiek miatt 1, a 9 értéke 1, vagyis a 8-nak mindenképpen 2-nek kell lennie, mert 2+2+1+1=6. Tehát a 8 értéke 2.

Ez alapján:

2581 = 0+0+2+0=2.

Nem tudom ez-e a megoldás, de én mindenhova behelyettesítettem és jó lett.

2012. nov. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja és egyetemista vagyok. Most akkor okos vagyok?:))))))
2012. nov. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
56%
Egy kib.szott géniusz vagy. Egyébként a számokban található zárt hurkok összege a megoldás. Mindenre rájöttél úgy amúgy, addig csűrted-csavartad, míg kimatekoztad, csak a lényeg kerülte el a figyelmedet, mármint hogy miért ér a 0, a 6 és a 9 1-et, a 8 pedig 2-t. ezért lesz belőled egy diplomás tucatmérnök vagy tucat-nemtudommi valami gyárban, mert tisztességgel kimatekolsz mindent, addig nyúzod, amíg ki nem jön, de a meglepő megoldás már, ami ott van a szemed előtt, elkerüli a figyelmedet.
2012. nov. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Kevesebb, mint 5 perc alatt matekoztam ki. Ennyi volt a feltétel.
2012. nov. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
48%

Nekem nem sikerült megoldani, és nem is vagyok hajlandó ilyen h.lyeségekkel vacakolni pár percnél többet.


Csak jelzem, hogy az, hogy ezt egy óvodás korú gyerek 5 - 10 perc alatt megoldja, akkora kamu, de akkora...

A nagycsoportos óvodás gyermekek kizárólag a 6-os számkörben számolnak: kialakul a számfogalom, műveleteket (összeadást és kivonást) végeznek, két mennyiséget összehasonlítanak (több / kevesebb) stb.; de még csak a számok jeleit sem ismerik, csak figurákkal "dolgoznak".

Tehát nem képesek számokat olvasni, írni, egy jelet egy másik jellé átalakítani; és nem ismerik a műveleti jeleket sem.

Természetesen lehetnek (és vannak is) kivételek, de nem ez a jellemző.


Üdv. :)

2012. nov. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Drága Berta, már hiányoltalak. :)
2012. nov. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

^ Köszönöm, kedves tőled. Remélem, a hiányérzeted azóta jelentősen csökkent; ráadásul most ismét itt vagyok egy új infóval. :)


Most olvastam egy másik kérdést, amelyben angol leírással volt ugyanez a feladat; a leírásban az "óvodás" helyett "pre-school children" megjelöléssel. De még ez sem lehet teljes magyarázat arra, hogy az angol 5 évesek meg tudják oldani a feladatot, még ha ők többet is tanulnak a magyar gyerekeknél. Szerintem kizárólag akkor boldogulnak vele, ha megfelelően instruálják őket; azaz ha a feladat a körök és a körhöz hasonló alakzatok (ovális vagy tojás alakú formák) soronkénti megszámlálása.


-------


@ Az egyetemista válaszolónak:


Igenis okos vagy és ügyes, mert megkínlódtál ugyan a feladattal, de kitartó voltál és türelmes, így sikerült megoldanod.

Úgyhogy ne hagyd sérülni az önbizalmadat: ne szívd mellre, amit a 86-os írt. :)

Nekem is be szokott szólogatni, de én már edzésben vagyok. :D


Üdv. :)

2012. nov. 26. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Ennél azért egyszerűbb a megoldás! :) A lényeg, hogy számold meg hány lyukat látsz!! a 8-asban 2 a 6,9,0 számokban pedig 1-1. Így már nem is kell nagyon ismerni a számokat, csak 4 ig!! Tehát valóban 1 ovodás is megtudja oldani, ha nem számokban, hanem formákban gondolkodunk! :)
2013. febr. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Minél egyszerűbb a megoldás? :O

A te megoldásod nem új, csak másképp nevezted el a megszámolandó formákat, mint ahogyan eddig írtuk (kör, körhöz hasonló forma, ovális, zárt hurok helyett lyuknak).


És még egyszer: egy óvodás akkor tudja ezt megoldani, ha megfelelően mondja el neki valaki a feladatot. Pl. hogy számolja meg soronként a köröket; a megfelelő számot pedig írja le a két vízszintes vonal mellé. (Vagy mondja meg, ha nem tudja leírni.)

Ha szimplán leteszik elé a lapot, hogy oldja meg, akkor csak értetlenül fog nézni; vagy visszakérdez, hogy mit kell csinálnia; vagy közli, hogy ő ezt nem tudja.

2013. febr. 18. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!