Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Megoldanátok a következő...

Megoldanátok a következő matekfeladványt?

Figyelt kérdés

1. Melyik az a legkisebb 5-tel osztható hatjegyű pozitív egész szám, amelyben a számjegyek összege 32?

Levezetve kellene!

Köszönöm.



2012. nov. 6. 18:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Tuti hótzicher,hogy te az unokaöcsém vagy!:D
2012. nov. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Bár az nem tud helyesen írni..:D
2012. nov. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egyet találtam: 567815
2012. nov. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%
108995 így hirtelen
2012. nov. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

1. Mivel a létező legkisebb számot keresed, ezért a százezresek helyére a lehető legkisebb számot célszerű írni; ez a 0 lenne, de mivel a nullákat nem írjuk ki így, ezért az 1 lesz. (1.. ...)


2. 5-tel oszthatók azok a számok, amelyekben az egyesek helyén 0 vagy 5 van. Erre a helyre a lehetőségek közül a nagyobb számot célszerű írni, azaz az 5-öt, hogy minél kisebb összeget kelljen a maradék helyiértékek között elosztani. (1.. ..5)


3. A kisebbektől kezdve feltöltjük az üres helyiértékeket, méghozzá a lehető legnagyobb számokkal. Így a tízesek és a százasok helyére 9 kerül. (1.. 995)


4. Eddig a számjegyek összege 24, tehát már csak 8 marad; ezt írjuk az ezresek helyére. Így pedig evidensen 0 lesz a tízezresek helyén. --> 108.995


Remélem, elég részletes és érthető. :)

2012. nov. 7. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Első válaszoló, te nagyon lökött vagy. xD Az unokaöcséd tuti nem vagyok, mivel lánynak születtem. A többi válaszolónak köszönöm, hogy szánt rám időt! :)
2012. nov. 7. 20:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!