Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha valaki nagy melegben a...

Ha valaki nagy melegben a hideg vízbe beleugrik megmártózás nélkül, annak tényleg leállhat a szíve?

Figyelt kérdés

#hideg #víz #ugrás #szív #áll #mártó #mártóz
2012. nov. 27. 19:41
 1/6 anonim válasza:
100%
Igen.Én egyszer megtettem,persze nem állt le a szívem,de nagy sokk volt a szervezetemnek,a vérnyomásom az egekbe szökött,de van,aki rosszabbul jár.Nem lehet kellemes...
2012. nov. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is kipróbáltam, termálmedencéből rá a hidegvizes medence végén a startkőre és bele. Úgy szedtek ki, mert csak kapkodni bírtam a levegőt és szinte azt sem tudtam hol vagyok...


Akár le is állhat az ember szíve, ez komoly megterhelés a szervezetnek.

2012. nov. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem poénból mondják ezt, komolyan kell venni.
2012. nov. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
és ennek mi a biológiai oka?
2012. nov. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Semminek nem tesz jót a hirtelen hőváltozás,a tárgyaknak sem,nemhogy az embernek,vagy bármely más élőlénynek. A fogunk is szétreped,ha túl forró ételre,italra jéghideget eszünk,iszunk.Tudományosa megmagyarázni én nem tudom,nem vagyok biológus..
2012. nov. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A melegben kitágulnak az erek, hidegben összehúzódnak.

Mint amikor forró fémet hideg vízbe dobsz, csak persze más a hatás.

A biológiai változások lassúak.

A test egy szűk 2C°-os tartományban érzi jól magát.

Ott állsz nyári melegben, tágult erekkel, sutty, be a hideg vízbe. Az ereid vadul összehúzódnak, hogy megkíméljenek a hidegtől. Talán túlságosan is. A szűkebb ereken kevesebb vér, kevesebb oxigén, vészreakció indul be.

A többit képzeld el.

2020. aug. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!