Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Vers és prózamondó versenyre...

Kloka kérdése:

Vers és prózamondó versenyre 4. osztályos lánynak milyen prózát érdemes elmondani? Címet kérnék vagy szövegrészletet.

Figyelt kérdés

2012. nov. 30. 11:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%

Ha az iskola nevezi a lányodat, akkor a tanító néni ismeri a versenykiírást; annak megfelelően tud ajánlani különböző szövegeket, amelyek közül - optimális esetben - a lányod választhat. A pedagógus ezen felül fel is készíti a versenyzőket.


Ha egyénileg neveztetek be, akkor az ajánláshoz mindenképp ismerni kell a versenykiírásban meghatározott feltételeket, pl. témakör, író, tartam (hosszúság), műfaj stb. Ezek nélkül igencsak nehéz okosnak lenni...

2012. nov. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Náluk úgy van a suliba,(Bp-i iskola) hogy szabadon választott az író is meg a témakör is, és ráadásul nekünk kell keresni. Úgy van hogy először a suliba rendeznek egy versenyt aki első lesz az mehet a kerületire utána a fővárosira majd az országosra. Tavaly Őszi Zoltán Hoppá baba született részlet elötte Csukás I. A nagy papaucs tolvaj-jal nyert.Az elsősre nm emlékszem. Most meg nincs ötletem.
2012. dec. 1. 13:07
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Értem. Nos, nem tudom, azóta találtatok-e valamit; de biztos, ami biztos, írok néhány lehetőséget.


Versek:


1. Arany János: Juliska elbujdosása

2. Somlyó György: Kisbálint verse

3. Nadányi Zoltán: Az első pogácsa

4. Alan Alexander Milne: János király karácsonya

5. Nemes Nagy Ágnes: Szetyepotya Péter



Próza:


Janikovszky Éva bármelyik művéből lehetne egy rövidebb részletet keresni. Elnézést, de kissé Janikovszky-mániás vagyok. :D


Móra Ferenc a másik nagy kedvencem, rengeteg mesét és történetet írt; bár ezek általában nem éppen vidámak.


Az általad említetthez hasonló babás szöveg lehet Nagy Katalin: A kettőnk titka c. művének valamelyik részlete.


Nem tudom, mennyi idő van még; de ha nem találod meg a neten a verseket, be tudom gépelni őket a héten.


Üdv. :)

2012. dec. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:

[link]


Csoszogi, az öreg suszter... Jószef Attilától... Én is alsős voltm még, mikor benne volt az olvasókönyvben, igaz, annak már 40 éve...Olvassátok át és elemezzétek a mondanivalóját....Egyik szegény segít a még szegényebben....Jól elmondható próza, és lehet hogy nyerni is fog vele...

2012. dec. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
midenképpen próza érdekli.januárban kell bemutatni a választott művet, olyan részlet kell amiben van egy kevés párbeszéd is. A józsef attilásat megnézem, hogy nehogy benne legyen a könyvükben, mert az kizáró ok. Köszi a válaszokat
2012. dec. 5. 15:57
 6/11 anonim ***** válasza:
A Csoszogi minden 2. osztályos olvasókönyvben benne van. Az általam ajánlottak közül is pl. A kettőnk titka, ill. néhány Janikovszky- és Móra-részlet.
2012. dec. 5. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
A kettőnk titkát elolvastam, nagyon tetszett aranyos de szerintem inkább anyák napjára lenne jó. a többire még nem volt időm. Köszönöm,hogy ennyit fáradozol :)
2012. dec. 6. 18:14
 8/11 anonim ***** válasza:
Igazán nincs mit. Sajnálom, hogy ennek ellenére nem tudtam segíteni. :(
2012. dec. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Végül Nógrádi Gábor Segítség ember című könyvéből a Zsiráfot mondta el amivel iskolai szinten első lett, a kerületi versenyen 2. helyezést ér el.
2013. máj. 27. 12:59
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem ismerem a könyvet, de gratulálok a kislánynak. :)
2013. máj. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!