Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mitől robbanhat fel, mehet...

Mitől robbanhat fel, mehet szét egy régi dezodor-spray-s palack?

Figyelt kérdés
kb 5-10 éves lehet, Fa dezodor, és még van is benne egy kevés. Nem akarom felrobbantani, csak nagyon érdekel, hogy mennyi terhelést bír. Pl. hő, rázás, vagy a kettő együtt.
2012. dec. 2. 16:53
 1/4 eNerdzsy ***** válasza:

Rázkódás nem befolyásolja de, ha tűzbe dobod nagyot robban és repülnek a darabok.


Kipróbálni veszélyes!

2012. dec. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
nem fogom kipróbálni! Akkor 30-40 fokban még bírná, közvetlenül fűtőtest mellett, vagy rajta?
2012. dec. 2. 17:30
 3/4 anonim ***** válasza:
Mivel már majdnem üres, valószínűleg kibírja, de én nem kockáztatnám, hogy a fejemben kössön ki egy darabja.
2012. dec. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Rá van írva a palackra h hány fokig bírja (kb 50 fok van ráírva de szerintem ebben benne van kb 10 fok biztonsági rés is) de ez függ attól h mennyire van tele, mert a hajtógáz tágul ki benne a hő hatására. Ha tele van akkor nincs sok hely és annyira megnő a nyomás h szétrobban, ha majdnem üres akkor "bőven" van helye tágulni és nem alakul ki akkora nyomás h a palack fala ne bírja ki. Saját tapasztalat: nyáron sátraztam és vittem raid szúnyogriasztó spray-t. Ott maradt napközben és tűzforró lett a palack. Az volt a mázlim sztem h majdnem üres volt. Ha tele lett volna szinte biztos vagyok benne h a sátor is csúnyán megsínyli.
2012. dec. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!