Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Van olyan betegség, ami...

Van olyan betegség, ami okozhatja azt, hogy nem tudok koncentrálni? Nem bírok tanulni, itt a vizsgaidőszak, most még lesz 3 zh-m péntekig, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Korábban könnyen minden a fejembe ment, elég volt olvasgatnom, most pedig nem értem az egészet és hallás után tudom bemagolni, de ilyen mennyiségeknél ezt nem lehet csinálni. Elfelejtettem tanulni. Ha ezzel elmegyek háziorvoshoz kinevet?

Nem akarom itt a finishben elrontani az egyetemet, utolsó előtti félévemben vagyok és ha rontok, csúszhatok, eddig 4-es 5-ös voltam a szte-n biológián!


2012. dec. 4. 12:34
 1/4 anonim ***** válasza:
74%

Nem kell mindjárt a legrosszabbra gondolni... Az ok lehet szimplán általános fáradtság, kimerültség. Ezek ellenszerei:

- sok pihenés --> az egyéni igényednek megfelelő alvás + napközben is rendszeres lazítás,

- friss levegő --> legalább 20 - 30 perc sport vagy séta; a lakásban pedig gyakori szellőztetés,

- vitaminok, ásványi anyagok --> zöldség, gyümölcs vagy tabletta formájában is akár,

- normál (egészséges) táplálkozás --> kevés zsiradék és szénhidrát, több fehérje, sok tejtermék, és még több zöldség és gyümölcs,

- bőséges folyadékbevitel --> naponta ~ 2 liter víz / ásványvíz / gyümölcslé / zöld vagy fehér tea, ill. igazi gyümölcstea.


Vagy lehet, hogy egy stresszesebb időszakot élsz át éppen, ill. egy nagyobb lelki megrázkódtatás ért. Ezeken szerintem csak az idő segít; esetleg jót tehet, ha megbeszéled valakivel.


Általános tanácsokat tudok még adni a tanuláshoz.

Mivel írtad, hogy hallás után tudod bemagolni az anyagokat, egy kis trükk: ne csak magadban olvasd a szöveget, hanem hangosan; így alapon könnyebben rögzül, mivel több érzékszervet vonsz be.

És ne egyszerre akard megtanulni az egészet, hanem kis részletenként, pl. egy-egy bekezdést vagy rövidebb tételt olvass el, majd mondd fel magadnak. Aztán hosszabb részletenként, majd egyben, elölről.


Kb. 40 - 45 perc tanulás után tarts 10 - 15 perc szünetet; ezalatt nyiss ablakot, mozogj egy kicsit, vagy akár szaladhatsz is egy kört a szabadban.


Egyél naponta legalább néhány szem szőlőcukrot, pár dkg diót, esetleg néhány kocka csokit.


Üdv. :)

2012. dec. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm, a sok tanácsot, tippet, meg fogom fogadni!

Eszek csokit és szellőztetek máris:)

2012. dec. 4. 14:23
 3/4 anonim ***** válasza:

Szívesen, és remélem, be fog válni. :)


Amúgy a szőlőcukor jobb, mint a csoki: gyorsabban felszívódik, tehát hamarabb hat; és kevésbé hizlal. ;)


Jó tanulást, és sok sikert a zh-khoz. :)

2012. dec. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nos, hogy sikerültek a zh-k? :)
2012. dec. 12. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!