Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan fejleszthetem az agyi...

Hogyan fejleszthetem az agyi képességeimet?

Figyelt kérdés

A rövidtávú memóriám pocsék, szinte nincs is. A hosszútávú már jobb, sőt, egész jó. Bár mindent - kezdve nevektől, feladatoktól át tananyagig - nehezebben jegyzek meg, mint mások.

A vizuális memóriám nem rossz, képeket könnyen jegyzek meg, utcákat felismerek pl. Bár érdekes az arcmemóriám rossz, de vizuális téren kb csak az. Térlátásom se rossz, de itt is több idő kell, míg elképzelem, elforgatom magamban a testet, ha el kell, stb.

Számolni jól tudok, egyszerű matematikai feladatok is mennek, teszten az jött ki, hogy az átlagnál picit jobban.

Na, a logika az, ami nekem NINCS. Így ahogy mondom, nincs. Figyelemkészségem se annyira jó.


Hogyan lehet ezt fejleszteni?

Úgy kb három éve szoktam Sudokuzni, újabban szoktatom magam a keresztrejtvényre. Ezek fejlesztenek, igaz?

Gondolom a tananyag megtanulása is fejleszt, főleg, ha logikusan próbálom felépíteni. Ezt mintha tapasztaltam volna...

Esetleg még valami? Ami nem igényel túl sok türelmet, időt.. Kb. annyira leterhelőt keresek, mint a sudoku?


2012. dec. 17. 12:04
 1/8 anonim válasza:
84%
2012. dec. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
76%
Agykontroll oktatásra is lehet jelentkezni.
2012. dec. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
0%
ugye hogy mennyire? :D
2012. dec. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%

A rejtvények nagyon jók, ha pedig a sudoku megy, akkor van logikád is. :) érdemes olyan feladatokkal, játékokkal foglalkoznod, ami gondolkodásra késztet, logika részénél pedig, mi miért van, mi jöhet utána, mi a helyes megoldás, és miért, stb.

Ha a vizuális memóriád jó, ahogy írod, a rövidtávú emlékeknél ez sokat segíthet. Pl. holnapra meg kell tanulnod a törit, de képtelen vagy megjegyezni, egyáltalán, megérteni. Na, ilyenkor szépen olvass el belőle egy részt, képzeld magad elé, hogy mondjuk az ősemberek hogy nézhettek ki, mit csinálhattak, mintha te is ott lennél éppen velük.

Jó önfejlesztést! Ja, vannak olyan élelmiszerek, amik pozitívan befolyásolják a gondolkodást, és vannak, amik pedig eltompítják az agyat..

2012. dec. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
2012. dec. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

A legtöbb ember lusta gondolkodni (pedig tudna ha akarna)...

Ne nézz több tv-t, ha szórakozni akarsz akkor inkább olvass (nekem pl Stephen King egyik kedvenc szerzőm, olyan könyveket ír amelyek lepipálják a legtöbb holywoodi filmalkotást) sudokuzz, tanuld meg kirakni a rubik kockát,, tanulj nyelveket, tanulj természettudományokat (mélyítik az elmét... Főleg a matematika), tanulj hangszeren stbstb...

Ha többet akarsz kihozni magadból és gyorsan akkkor pedig bilobil

2012. dec. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én voltam hasonló kérdéssel szakembernél, és az mondott pár értelmes, hasznos dolgot, de azt csak párban lehet csinálni, és mivel számomra brutális árat mondott, ezért - mivel nem életveszélyesen súlyos a memóriaproblémám- én egyelőre letettem róla, de ha lennél állandó párom ilyen gyakorlás téren, akkor szívesen mutatnék konkrét memóriafejlesztő gyakorlatokat.


Fiu vagy vagy lány? Illetve férfi, vagy nő? Én ff, 30, ja és hangsúlyozottan heteroszexuális, tehát a lányokat szeretem...

2012. dec. 17. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Lány vagyok és 20 éves.
2012. dec. 18. 13:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!