Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért nem tudok 3-asnál jobb...

Miért nem tudok 3-asnál jobb jegyet szerezni?

Figyelt kérdés

2012. dec. 26. 11:31
 1/9 anonim ***** válasza:
48%
Mondjuk azért, mert még egy értelmes kérdést sem tudsz feltenni...
2012. dec. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Írj egy kicsit részletesebben, légy szíves:

- Milyen iskolába és osztályba jársz

- Mely tantárgyakról / tananyagokról van szó

- Mióta vannak nehézségeid

- Történt-e akkoriban olyan esemény, ami befolyásolhatta a tanulási képességeidet és eredményességedet

- Régebben milyen jegyeid voltak

- Bármi, amit még fontosnak tartasz.


A helyesírásoddal nincs probléma, ahogy látom. :)

2012. dec. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Régen mindenből 4-es 5-ösvoltam mostmeg németből nyelvtanból matekbol alig vagyok 3-as.

Még általános iskolás vagyok 7.osztályos

2013. jan. 3. 13:28
 4/9 anonim ***** válasza:

Tehát német nyelv, matek és nyelvtan...


Nem írtál befolyásoló körülményekről, pl. hogy ugyanazok a tanárok tanítják-e ezeket a tantárgyakat, akik azelőtt is.

Plusz: Az osztálytársaid hogy állnak ezekkel a tantárgyakkal? Nekik is nehezen mennek?


Te hogy érzed: felkészülsz rendesen, és a teljesítményedet alacsonyabbra értékelik a tanárok a valósnál? Vagy te magad is úgy érzed, hogy nehezen tanulsz, és nem is tudod hozni a magasabb szintet?

2013. jan. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
nehezen fogom fel az anyagot és ezeket a tantárgyakat már tanárok tanitják
2013. jan. 12. 17:21
 6/9 anonim ***** válasza:
Mert köcsögök a tanárok és az oktatás. ha van egy álmod soa ne add fel küzdj érte. Hidd el a jegyek semmit nem számítanak ha te hiszel magadban bármire képes vagy!
2013. jan. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Gondolom, a "már" inkább "más" akart lenni. :)

Tehát ha más tanárok tanítanak, akkor lehet, hogy az ő módszerük, stílusuk stb. nem jön be neked; ez is okozhat nehézséget.

De azt is írtad, hogy nehezen fogod fel az anyagot.

Szóval, elég összetett a probléma.


Talán annyit lehetne tenni, hogy a korrepetáló tanárokat megkéred, próbálják meg másképp elmagyarázni neked az adott anyagot.

Plusz játékos tanulást javasolnék még, mivel gondolom, a többséghez hasonlóan folyamatosan csak magolsz, és mechanikusan tanulsz. Matematikai és nyelvi játékokkal sokat lehet fejlődni.

A másik a tanulási szokások és módszerek köre: már leírtam néhány kérdésnél elég hosszan, úgyhogy most csak vázlatszerűen pár fontos dolog:

- Iskola után pihenés, lazítás, csak ezután ülj le házit írni; tarts óránként 10 - 15 perc szünetet.

- Sok folyadék (~ 2 liter), egészséges táplálkozás, vitaminok.

- Sok mozgás, lehetőleg a szabadban; tanulás közben is a szünetekben; gyakori szellőztetés.

- Elegendő pihenés (alvás).

- Szőlőcukor (naponta pár szem).


Nem válaszoltál arra a kérdésre, mi a helyzet az osztálytársaiddal. Ha a többségnek nincsenek gondjai a tanárváltás óta, akkor valószínűleg nem a tanárokban van a hiba. De ha sokan rontottak, akkor érdemes lenne az osztályfőnökkel beszélni, remélhetőleg segít nektek.


Sok sikert a továbbiakban. :)

2013. jan. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hát a többiek is elég sokat rontottak most de sztem ez azért is van mert a jegyeim miatt kicsit depis lettem
2013. febr. 18. 16:56
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha mindenki rontott, akkor közösen jelezzétek ezt a tényt a tanároknak, és próbáljátok velük együtt megtalálni az okokat, ill. megkeresni a megoldást. Ha pl. csak arról van szó, hogy az előző tanárok keveset követeltek, akkor nincs mese, most többet kell tanulnotok. De ha eddig is normális volt a követelményszint, akkor lehet pl. az, hogy máshogy magyaráznak, mint ahogy megszoktátok (akár rosszabbul is, sajnos), vagy más módszerekkel tanítanak, amiket szintén meg kell szoknotok (bár ha kevésbé a hatékony módszer, akkor inkább váltani kellene, de ez csak a megbeszéléskor derülhet ki, így kívülről nem tudhatom).

Tanácsos lenne bevonni az osztályfőnököt is a problémamegoldási folyamatba. Nem tudom, megbeszéltétek-e vele a félévi jegyeket osztályfőnöki órán, de az bizonyára neki is feltűnt, hogy gyengébbek a jegyek, mint eddig. Mindenesetre jelezzétek neki a problémát, és kérjétek a segítségét.


A te esetedben pedig ez egy önmagát gerjesztő folyamat is lehet: félsz a feleltetéstől, izgulsz --> ettől romlik a teljesítményed, mert ilyen állapotban nem tudod kihozni magadból a legjobbat, azaz a valós tudásodnál kevesebbet tudsz elmondani --> rosszabb jegyet kapsz, mint szerettél volna; ezáltal csökken az önbizalmad --> ettől depis vagy, ami megint nincs jó hatással a teljesítményedre --> még jobban izgulsz, még jobban félsz...


Valahogy ki kellene törnöd ebből a körforgásból, csak sajnos nincs ötletem, hogy hol és hogyan lehetne megszakítani a láncot. Esetleg próbálj meg egy kicsit pozitívabban hozzáállni a dolgokhoz: Ne magyarázd be magadnak, hogy buta vagy, mert ez nem igaz. Ne félj a tanároktól annyira, azért a fejedet csak nem harapják le. :D

Csináld meg a szorgalmikat, ha adnak; ha nem, akkor kérdezd meg tőlük, hogy mit csinálhatnál pluszban, azaz kérj tőlük feladatokat, ezt biztosan értékelni fogják.

Ha van szervezett korrepetálás, jelentkezz rá önként.

Kérhetsz külön segítséget is, hogy magyarázzanak el neked egy-egy anyagrészt; ezáltal te is jobban megérted a tanulnivalókat, és ők is pozitívan fogják értékelni, hogy igyekszel a jobb teljesítmény elérésére. (Legalábbis normális esetben.)


Sok sikert. :)

2013. febr. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!