Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Melyik történelmi személyt...

Melyik történelmi személyt válasszam?

Figyelt kérdés
Töriből kaptam egy házit, hogy írjak önéletrajzi esszét szabadon választott történelmi személyről. Szeretnék valaki érdekeset választani de nem tudok kitalálni semmit.

2012. dec. 28. 14:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Azt tudnám tanácsolni, hogy vedd a kedvenc történelmi korodat/témádat (az ókori rómától a kalózkodáson át a XXI. századi konfliktusokig bármi lehet), aztán nézz utána a neten és válassz egy személyt. Vagy ha a téma/kor megvan, talán itt is tudunk ajánlani személyeket.
2012. dec. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Napóleont javaslom.
2012. dec. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mátyás király

Kossuth Lajos


Kolumbusz Kristóf

Amerigo Vespucci

2012. dec. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 hollófernyiges ***** válasza:
51%

Néhány izgalmasabb és nem túl ismert:

II Birger svéd király, akit foglyul ejtett két fivére és kényszerítette hogy felossza az országot. Később ugyanabban a várban fogta el őket ahol korábban raboskodott. A két fivér éhenhalt a cellájában.

II. Edward angol király, rettenetesen alkalmatlan és homoszexuális, elvesztette Skóciát amit apja (a Rettenthetetlenből ismert Hosszúlábú Edward) meghódított. Lemondatták és később meggyilkolták a főnemesek úgy, hogy feldugtak neki egy izzó piszkavasat.

Hajreddín Barbarossa, török kalóz és főadmirális, évtizedekig tartotta rettegésben a Földközi-tenger menti keresztényeket a 16. században (a bátyjával együtt akit viszont a spanyolok megöltek és a koponyáját trófeaként tartották valamelyik katedrálisban) Tripolit és Algírt is elfoglalták alóla de mindig sikerült meglépnie és visszatérnie.

2012. dec. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én Marcus Aurelius-t választanám. Már régen tanultam törit és őszintén szólva PONTOSAN nem tudnám megmondani, milyen jelentősége volt. Azért írom ezt, mert olvastam a Marcus Aurelius elmélkedései című könyvből, és ez alapján igen bölcs ember lehetett.

Ha a pápák történelmi személynek számítanak, akkor II. János Pált választanám.

2012. dec. 29. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én biztosan olyan személyt választanék, akinek a részletes életrajzához könnyű hozzájutni, és nem kell sem nekem, SEM A TANÁRNAK a neten utánanézni. Ugyanis mi van, ha a tanár a net-en teljesen más adatokba botlik bele, mint amiket a háziba beleírtam, és így rossz jegyet ad a házira.

Olyan magyar történelmi személyt választanék, akinek az önéletrajzát legalább a tanár fejből tudja!!! :))))

2012. dec. 29. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!