Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Gőzgokart építés. Hogyan?

Gőzgokart építés. Hogyan?

Figyelt kérdés

Szeretnék építeni egy gokartot ami gőzmeghajtású lenne.

Több kérdésem is lenne:

-Miből legyen a váz? (én valami könnyű de erős anyagra gondoltam pl.: alumínium)

-Meghajtás: (Én nem a youtube-os videókon látható steam engine-re << http://www.youtube.com/watch?v=73txXT21aZU gondoltam hanem 1 vagy több gőzturbinára)

Mennyivel tudna menni?

-A kerekeket hogyan mozgassam? (szíj,tengely,lánc,fogaskerekek)

A fáradt gőzt újra visszavezetni a motorba. (2-szer, 3-szor)

A gőzt milyen erős csövekkel kéne a motorba vezetni?

Mennyiből lehetne összehozni? (A papám lakatos szóval ős segít)

A válaszokat előre is köszönöm.



2012. dec. 31. 00:43
 1/8 anonim ***** válasza:
2012. dec. 31. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Most komolyan magaddal akarsz cipelni vizet, tüzelőt, és egy komplett gőzgépet? Érdekelne mi a célod? És pl miért nem elektromos rendszert szeretnél építeni?
2013. jan. 1. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

2. válaszoló igen jogos, de mindenhez kellenek kompromisszumok.

A célom hogy építsünk a haverommal egy gokartot, ami viszonylag gyors.

Több ok miatt esett a választásom a gőzgépre:

-a gőzhöz csak tűz és víz kell (meg egy gőzgép amit mivel papám lakatos ingyen megcsinál)

-A gőz nem annyira veszélyes, mint a benzin

-Nagy nyomás nagyobb hatásfok


Azért nem az elektromos meghajtást választottam, mert egyszerre nem lehet nagy mennyiségű áramot "magammal cipelni", és ha pedig a járművön kéne előállítani az áramot akkor szükség lenne egy generátorra, ami drága

2013. jan. 1. 18:59
 4/8 anonim ***** válasza:

"a gőzhöz csak tűz és víz kell (meg egy gőzgép amit mivel papám lakatos ingyen megcsinál)"


A baj az csupán hogy a gőzgépek hatásfoka nagyon alacsony. Hogy legyen teljesítménye egyszerre sok gőz kell, amihez nagy dugattyú nagy égéstér, sok víz, ergo nagy gőzgép kell. A nagy gőzgép meg nehéz és körülményes, legyen apud bármilyen ügyes.


Amúgy az elektromoshoz csupán egy jól megépített hajtáslánc kell, egy jó villanymotorral, és akku. Biztos vagyok benne hogy azonos teljesítmény esetén ( hatótáv és végsebesség) olcsóbb és lényegesen egyszerűbb a villamos hajtás...


http://www.youtube.com/watch?v=C5lp3fP1WKo


Ez egy szintén házi gokart két 100 Ah-s akkuval, és 24 V indítómotorral. Azt hiszem elég meggyőző a gyorsulása, és a végsebessége is. Tuti hogy sokkal egyszerűbb, üzembiztosabb, és olcsóbb egy akármilyen gőzhajtású rendszernél :P

2013. jan. 2. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem gőzgép, hanem gőzturbina fogja hajtani, aminek jobb a hatásfoka.
2013. jan. 2. 12:02
 6/8 A kérdező kommentje:

Nagyjából ez lenne a vázlatos elképzelés. A kondenzvíz vissza lesz vezetve a kazánba.

Itt a link a képhez: [link]

2013. jan. 2. 12:10
 7/8 Atika04 válasza:

érdekes elképzelés, de akárhogy is számolom a gokart több mint 100kiló lesz veled együtt, és hoy ne legyen órmótlan alakja vagyis a turbina ház ne legyen nagyobb mint a kerék, akkor ott brutál nagy nyomásnak kellene lenni, ez az egyik. a másik hogy a tűztér feletti víztartálynak is extrém nyomást kell kibírnia, és nem tudod visszavezetni a vizet mert ahoz hogy visszaforgasd, a turbinából kijövő gőznek nagyobb nyomásúnak kellene lenni mint ami a víztartályban van, ami lehetetlen, szóval ez zárt rendszerként megoldhatatlan.

és kell egy lendkerék aminek nagy a súlya, csak ezzel tudnád elérni hogy a kerék jó irányba forogjon, valamint semmi gyorsulás nem legy a gépnek a kis turbinaház miatt,

jah és a teljesen légmentes zárást amugy se igazán lehet megoldani

inkább vegyél egy damilos fűkasza motort, áttétellel szépen lehet vele gokartozni

2013. jan. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat
2013. jan. 21. 22:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!