Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Minek tanuljak tovább?

Minek tanuljak tovább?

Figyelt kérdés
Az a kérdésem,hogy 11.-es vagyok és minek érné meg tovább tanulni? Fizetésre értem első sorban. Köszi!
2013. jan. 3. 01:32
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
A képességeidet tekintve: semminek.
2013. jan. 3. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
3%
Ezt elcseszted Szakmunkásba kellett volna menned
2013. jan. 3. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
oksi!köszi az ötletet!:D
2013. jan. 3. 01:45
 4/8 anonim ***** válasza:
83%

Én a helyedben nem kizárólag a várható jövedelem alapján döntenék, hanem olyasmit választanék, ami érdekel. Nem mindegy ugyanis, hogyan éled le az életedet, szereted-e a munkádat, amivel napi 8 - 10 órát töltesz el.

De ha okvetlenül a pénzhez ragaszkodsz, akkor indulj el pl. informatikai vagy közgazdasági vonalon.


Az első két válasszal meg ne foglalkozz; az 1. egy sima beszólogatós troll, a 2.-nak meg még helyesírási problémái is vannak...

2013. jan. 3. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
7%

Kedves Berta, azért ha jól emlékszem, a beszólogatás mellett a te egy-két bődületes marhaságodat is volt már szerencsém kijavítani :)


A beszólogatásról meg annyit, hogy annak is van információtartalma, sok esetben több, mint a te közhelyes válaszaidnak.


Ahhoz nem kell nagy tudomány, hogy odavágd, hogy "menj informatikusnak", azt a hülye is tudja. Bár megjegyezném: semmilyen végzettséggel vagy szakmával nem keres jól senki, ha nem ért a dologhoz az átlagnál sokkal jobban. Meggyőződésem, hogy rengeteg informatikus és közgazdász végzettségű egyén teng munka nélkül, csak mert igazából nem ért ahhoz, amit tanult.


Egy-két beszólásból viszont talán megtanulja az illető helyretenni magát, és az élettel szembeni elvárásait a realitások szintjére redukálni, ami véleményem szerint a boldogsága szempontjából sokkal hasznosabb lehet, mint a te "bölcs" válaszaid.

2013. jan. 3. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Ha csak a várható jövedelem maximalizálása a cél, akkor menj hollywoodi filmsztrának, ők egy-egy fimmel akár tízmillió dolcsit is keresnek. Esetleg a hivatásos top-ligás focisták jöhetnek még szóba... De, ha tutira akarsz menni, akkor tanulj pénzügyi matematikát, és alapíts hedge fund-ot a wall street-en. Néhány évtizeden belül akár dollármilliárdos is lehetsz, mint David Shaw.
2013. jan. 3. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

IBS: Pénzügy és számvitel angol nyelven

Akik ott végeznek legnagyobb részük külföldön tanul és hamar felsővezetővé válik már kezdő magas fizetéssel. Persze a tandíj nem a szegények pénztárcájához van szabva.

Ilyeneket nem ajánlok, hogy mérnök, mert azzal jól keresel, de megrekedsz egy szinten... A pénzügyön és közgazdaságon belül viszont folyamatosan lépkedhetsz feljebb.

2013. jan. 3. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
84%

@ 5:


"azért ha jól emlékszem, a beszólogatás mellett a te egy-két bődületes marhaságodat is volt már szerencsém kijavítani :) "


1. Ritkán írok "bődületes marhaságot".

2. Én nem emlékszem olyan esetre, hogy te javítottál volna.

3. De még csak olyanra sem, hogy tőled normális választ láttam volna.

4. Mindezek után gondolhatod, mennyire érdekelnek a minősítéseid...

Ahhoz bizonyítani is kell, hogy valakinek adjak a véleményére.


"A beszólogatásról meg annyit, hogy annak is van információtartalma, sok esetben több, mint a te közhelyes válaszaidnak."


Szerinted. ://


Szerintem meg:

1. Nem kellene általánosítanod a válaszaimat illetően, mert valóban írok közhelyeket is időnként, de nem mindig.

2. Valóban van információtartalma a beszólogatásnak: minősíti a szerzőjét.

A beszólás stílusától és a címzett vérmérsékletétől függően pedig ez a minősítés akár explicite is megjelenhet visszajelzésként...


< Ahhoz nem kell nagy tudomány, hogy odavágd, hogy "menj informatikusnak", azt a hülye is tudja. >


Ha mindenki tudná, akkor nem kérdeznék meg.


"Bár megjegyezném: semmilyen végzettséggel vagy szakmával nem keres jól senki, ha nem ért a dologhoz az átlagnál sokkal jobban. >


Ez ismét általánosítás, méghozzá a durvábbik fajtából. Merthogy abszolút nem igaz néhány szakmára (pl. bolti eladó, pedagógus); és csak részben igaz a szakmák többségére; tehát csak a fennmaradó kisebbségre igaz teljesen.


"Meggyőződésem, hogy rengeteg informatikus és közgazdász végzettségű egyén teng munka nélkül, csak mert igazából nem ért ahhoz, amit tanult."


Elképzelhetőnek tartom, hogy vannak ilyenek is; de a te meggyőződésednél lényegesen meggyőzőbb lenne egy hivatalos kimutatás. :D


< Egy-két beszólásból viszont talán megtanulja az illető helyretenni magát, és az élettel szembeni elvárásait a realitások szintjére redukálni"


Ha még szerinted is csak "talán"... Pfff.


Ennek a "módszernek" az eredményességére aztán végképp kíváncsi lennék. Megbízható forrásból.

Érzésem szerint ~ 5 - 10 % lehet maximum.


< ami véleményem szerint a boldogsága szempontjából sokkal hasznosabb lehet, mint a te "bölcs" válaszaid. >


Ha épp abba az általam 5 - 10 %-ra becsült csoportba tartozik, akkor igen; ha a másik 90 - 95 %-ba, akkor nem.



Gondolom, a válaszírás után ismét egy kicsit többnek, okosabbnak, ügyesebbnek, önbizalommal teljesebbnek és nyugodtabbnak érezted magad, mint általában; sőt, még a jellemzően egy-két mondatos beszólásaid után szokásosnál is fokozottabb mértékben.

Ráadásul még válaszoltam is, tehát foglalkoztam veled.

Egy panaszszavad nem lehet már...

2013. jan. 4. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!