Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Van-e esélye annak, hogy...

Van-e esélye annak, hogy felvegyenek egy zeneművészeti fősulira, vagy egyetemre, ha nem jártam előtte zeneművészeti szakközépiskolába?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok, és épp pályaválasztás előtt. De mivel 4 évig furulyáztam és 2 éve már, h gitározom, kétlem, hogy felvennének gitárral a szakközépiskolába. Ezért kérdezem, hogy attól függetlenül, hogy én 4 évig egy sima gimnáziumba járok, és mellette alapfokon gitározom lehet-e esélyem, hogy felvesznek.?

2013. jan. 7. 15:47
 1/3 anonim ***** válasza:
nagyon kevés, de ha be is jutnál, akkor is rengeteg dolog hiányozna, amit egy jó szakis tanár megtanítana, meg akkor gimi mellett még magántanárral kéne megoldanod a szolfézst, zeneelméletet, kell összhangzattan is, zongorázni is kell tudni valamilyen szinten, úgyhogy kell az egyetemhez az a szakközép. olyat tudsz csinálni, hogy az ilyen szakközépiskoláknak van érettségi utáni képzésük, gimi után oda felvételizhetsz, 3év alatt (jobb esetben) felkészítenek az egyetemre
2013. jan. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszodat!
2013. jan. 7. 21:24
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem könnyű, de nem is lehetetlen, persze nagyon meg kell érte dolgozni. Nekem anno gimnáziumból 2 osztálytársnőm érettségi után egyenesen oda ment, egyik hegedű, másik zongorára. Úgy tudom 2 évvel később egy harmadik lányzónak is sikerült bejutnia gitár szakra.


(egyházi gimnázium angolos osztálya voltunk)

2013. jan. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!