Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Lehet "örökké" élni, ha a...

Lehet "örökké" élni, ha a szerveket kicserélik?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy mi történne akkor, ha mondjuk egy 70 éves ember megkapná egy 20 éves szívét, máját stb. átültethető szervét? Akkor élhetne még plusz 40 évet? Bár a sejtek mindig megújulnak, így gondolom a szív is mindig fiatal marad meg a szívizmok is, vagy nem?

2013. jan. 10. 12:59
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

1) a jövőben (elég messze van)

2) nem átlagember számára lesz elérhető először, az is biztos

3) elméletben a féregjáratokon keresztüli űrutazás, teleportáció stb is lehet a jövőben, de hol van az még

2013. jan. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

"1) a jövőben (elég messze van)"


Fél évszázaddal ezelőtt az USA-ban egy felmérés arra a következtetésre jutott, hogy összesen 10 db számítógép elegendő lenne az egész kontinens ellátására. Nyilván gőzük sem volt arról, hogy milyen szerepe lesz a számítástechnikának a jövőjükben.


"nem átlagember számára lesz elérhető először, az is biztos" - Nem is azonnal. De ki gondolta volna, hogy a Holdraszálláshoz használt géphez képest valaha ezerszer gyorsabb vasakkal fognak a tinilányok a zsebükben flangálni?


Csak óvatosan. Lehet, hogy 1000 év, de lehet, hogy 100.

2013. jan. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Nemrég egy filmben azt láttam, vagyis mondták, hogy az ember biológiai felépítése miatt kb. 180 évet tudna élni.
2013. jan. 10. 22:03
 14/20 anonim ***** válasza:

"Nemrég egy filmben azt láttam, vagyis mondták, hogy az ember biológiai felépítése miatt kb. 180 évet tudna élni."


Az viszont kamu.

2013. jan. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Bocs hogy belepofázok, de ha már vadscifit írunk, ésszel álljunk neki! Dobjuk át középkorú agyunkat ifjú klóntesteink legjobbikába spéci sebészrobotokkal, ne fogyjon úgy a cérna!
2013. jan. 10. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Van egy számláló, ami visszafele számol 1-et minden sejtosztódáskor.

Ha eléri a 0-át, a sejtek nem tudnak megújulni.

És akkor ....

2013. jan. 10. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

A gyenge pont az agy, ami hordozza az ember személyiségét, azonosságtudatát, mindenét. Ha a szív rendetlenkedik, akkor ki lehetne cserélni. Ha valahol érszűkület alakul ki, akkor azt az érszakaszt ki lehetne cserélni. Az agyat nem lehet kicserélni, előbb-utóbb neki is vége lenne.

Szívátültetések már ma is vannak, de nem tudnak 40 további évet adni ezzel az embereknek.

2013. jan. 10. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Hát pont ezt írtam én is (8. hozzászólás), de olyan szépen elsiklott felette mindenki. Az agyat nem fogjuk tudni kicserélni belátható időn belül...
2013. jan. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Ha már vad SciFi-t emlegettetek, valaki már feldolgozta ezt a témát, ha jól emlékszem, egy régi Galaktikában olvastam.

Olcsó, mindenki számára elérhető örökélet- szer, borzalmas társadalmi hatással.

2013. jan. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Már nem azért, de ha az agyat kicseréled, akkor már nem az a személy lesz az... :D Az agy határozza meg a személyt.
2013. aug. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!