Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Lehetett már az Antarktiszon...

Lehetett már az Antarktiszon -100 fok, mielőtt elkezdték ott is mérni a hőmérsékletet?

Figyelt kérdés
Az Antarktiszon mérték eddig a leghidegebbet, -89 egész valamennyi fokot Vosztokon, de ez a 70-es években volt. A kérdésem az lenne, hogy előfordulhat ott a -100 fokos hideg, ha az ottani tél is fogalmazzunk így zordabbra sikerül? Nem tudom mióta mérik ott a hőmérsékletet, de biztos volt már ott hidegebb -89 foknál. Nem?

2013. jan. 12. 14:18
 1/7 anonim ***** válasza:
De, szerintem is, jó eséllyel volt már ott hidegebb -89 °C-nál.
2013. jan. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mivel az ember csak durván egy évszázada fedezte fel az Antarktiszt, és a Vosztok állomás csak mindössze kb. fele ennyi ideje létezik, így elég valószínű, hogy volt már a jelenleg mértnél hidegebb is a Földön, valószínűleg épp a Déli-sarkon. Régebben azért jópár jégkorszak lezajlott már, így jó eséllyel voltak olyan időszakok, amikor akár tartósan is -100 fok alatt maradhatott a hőmérséklet.
2013. jan. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az azért nem semmi :O mindenesetre kíváncsi vagyok -89 fokon mennyi idő alatt fagyna meg a víz vagy az milyen érzés lehet.
2013. jan. 12. 20:20
 4/7 MrPifta ***** válasza:
már -30 fokon sem csobban a kiöntött pohár víz, nemhogy -90 fokon. Iszonyú gyorsan befagy minden.
2013. jan. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A haj fő alkotóanyaga, a keratin úgy tudom, -96 fok környékén "fagy meg". Nem pontos a kifejezés, mert eleve szilárd halmazállapotú, de ezen hőmérséklet alatt a haj úgy törik, mintha üveggyapot lenne, könnyedén szét lehet morzsolni.
2013. jan. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az Antarktisz elég nagy, a Vosztok meg csak egy állomás. Valószínűleg a leghidegebb részén van, de szinte biztos, hogy vannak hasonlóan hideg vagy még hidegebb területek egy ilyen óriási jégdarabon! Szóval tuti volt -89-nél hidegebb a közelmúltban is, de a -100 azért már elég sok (illetve kevés)!
2013. jan. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Wadmalac ***** válasza:
Egy a mostaninál nagyobb jégkorszak alatt talán.
2013. jan. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!