Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Biológus szakra elég emelt...

Biológus szakra elég emelt biológia érettségi?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Biológus szakon (is) gondolkodom, most állok érettségi előtt. Emelt szintű biológia érettségit fogok tenni, de kémiából/fizikából egyáltalán nem lesz érettségim (sajnos egyiket sem tanulom már jó pár éve és nem jártam sehova felkészítőre, így az lehetetlen). A kérdésem az, van-e esélyem, hogy egy biológia emelt érettségivel biológus lehessek/biológia szakra mehessek (mondjuk az ELTE-n)? Előre is nagyon köszönöm a segítséget!

2013. jan. 14. 18:21
1 2
 1/16 Gugu Gabor ***** válasza:
Felvételire nem tudok mit mondani, viszont amit tudok közvetlen környezetemben hogy a biosz nem elég magában kémia pld biztos hogy kelleni fog.
2013. jan. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 bensdorp ***** válasza:

Biológia ponthatárok 2012-ben: [link]

N=nappali

L=levelező

Á=államilag finanszírozott

K=költségtérítéses


Számold össze a várható pontjaidat (vagy egy valószínű intervallumot), és megtudod, hogy elég lesz-e. Segíthet a pontszámító kalkulátor: [link]

2013. jan. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
63%

Szia!


Mint minden TTK-s szaknak, a biosznak is két közép vagy emelt szintű reáltantárgyas érettségi a feltétele!


Ha neked van biosz emelted, az mellé még kelleni fog egy reál tantárgy. Ha fizikát, vagy kémiát nem akarod, akkor tehetsz informatikából, vagy földrajzból.


Az emelt sem kötelező, mehetnél nyugodtan középből is, bár ha ELTÉre mész, oda azért kell egy 380 körüli pont, szóval jól fog jönni az emelt plusz pont.

2013. jan. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Bocs, a matekot valamiért kihagytam :) nyilván az is reál tantárgy. A jó még benne, hogy kötelező, szóval nem feltétlen kell +érettségit választanod, ha jól sikerül!
2013. jan. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Sajnos a matematika és a fizika nagyon rosszul megy nekem, a kémia menne, de már nincs időm olyan mennyiségű tananyagot megtanulni, konkrétan nem merem vállalni, hogy egy közép szintűt leteszek belőle, így, hogy több, mint egy éve nem tanulom. És ugyan így a többivel, mint a kémiával. Nem tudom, menne-e nekem ennyi idő alatt.


Mindenesetre többet tudtam meg, köszönöm mindenkinek!

2013. jan. 14. 18:50
 6/16 anonim ***** válasza:

Hát pedig a matekra lesz érdemes rágyúrnod, mert az bioszon is biztos, hogy lenne rendesen. Ha nem is megy, annyira, muszáj lesz belőle valahogy átmenned. Mindenképp eltére akarsz menni? Mert 380 pont csak úgy jönne össze, ha mindenből 4-es 5-ösre érettségizel. Viszont PTE-n a biológia csak 230 körül van, szóval jóval könnyebb oda bekerülni, én is itt vagyok TTK-s. És ennyi pontod lesz már egy rosszabb matek + jó emelt biosszal.


De nézelődj a felvi.hu-n, itt megtudod nézni évenkénti felbontásban a ponthatárokat minden egyetemen:


[link]

2013. jan. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Küzdök nagyon a matekkal, megteszek mindent! Utána fogok nézni, kedves Utolsó, köszönöm szépen Neked!
2013. jan. 14. 19:05
 8/16 bensdorp ***** válasza:
Nem csak természettudományos tantárgyakból lehet választani, lehet informatika/gépészet/közgazdaságtan is. Itt a részletes lista: [link]
2013. jan. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Szia, én itt vagyok ELTE bioszon, és elég simán biosz emelt érettségi, nekem is az volt, de a vicces, hogy akkor én is megijedtem, hogy nem kell-e kémiából valamit csinálni, de szerencsére matek+biológia elég.


Eléred a ponthatárt, és már nyáron jöhetsz is a gólyatáborba, ami mindig nagyon jól szokott sikerülni. :D


Van kémia krit, ami annyit tesz, hogy az alap kémiai tudást követelik tőled, viszont nem egy egyszerű téma. Emiatt érdemes magántanárhoz menned, vagy magadtól alaposan felkészülni nyáron kémiából, mert elég sokan szívtak emiatt a tantárgy miatt.


Készülj fel lelkileg, hogy nagyon sok kémiát fogsz tanulni itt, de az is lehet, hogy megszereted, ahogy mink is.


Matek nem nagyon kell, nekünk 2 félévben volt matekos tantárgyunk, ahol kellett deriválni, mátrixolni, sok olyan hülyeséget csinálni, amit majd úgyis a 3. évben tudunk csak hasznosítani, vagy még akkor se, de az biztos, hogy addigra elfelejtjük. :)


Tehát a matekot nem fogják orrba-szájba nyomni, a kémia miatt ne aggódj, majd csak akkor, ha vége lesz az érettséginek.

2013. jan. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Közép szintű informatika nem hangzik rosszul, talán lenne esélyem vele! Az érettségiig szerinted sikerülne összehoznom, ha nagyon keményen tanulok? Informatikából ECDL vizsgám már van (tudom, itt az nem sokat ér...)
2013. jan. 14. 19:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!