Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Lehetséges lesz dinoszauruszok...

Lehetséges lesz dinoszauruszokat csinálni?

Figyelt kérdés
Sorban találják az újabb dinó csontokat, a jövőben lehetőség lesz arra, hogy a kivont dns-ből dinókat csináljanak?

2013. jan. 15. 14:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem mert nincs bennük DNS, szerintem sok esetben már gyak nem is csontról van szó, hanem valami ásványi képződményről.
2013. jan. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2013. jan. 15. 17:31
 3/7 anonim ***** válasza:
2013. jan. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A wikis lap alapján azért ez még nem olyan egyértelmű. 1993-ban tette a felfedezést és azóta sem igazolták meggyőzően.
2013. jan. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mivel már egyszer éltek dinoszauruszok, így annak lehetősége, hogy megint legyenek, nem nulla... Erre számos mód kínálkozik:

1) szerintem a legvalószínűtlenebb: ép dínó DNS-t találnak, és a genetikai információt felhasználva "klónoznak" egy 6o millió éve kihalt állatot.

2) Hagyományos tenyésztés és géntechnológiai módszerek kombinálásával dinoszauruszokhoz hasonló élőlényeket hoznak létre: van egy csomó különböző hüllő és madár genom, lehetne kombinálni. Szerintem ez utóbbira nagyobb esély van... de sajnos ez sem a belátható jövőben megvalósítható vállalkozás.

2013. jan. 15. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Dolgoznak azon, hogy a ma élő dinókból (madarak) "visszafejlesszenek" valamiféle dinóféleséget, fogakkal, karokkal, hosszú farokkal... ez persze nem felelne meg egyetlen "valódi" dinoszaurusznak sem, hanem csak egy mesterséges, mutáns hasonmás lenne... de pillanatnyilag ez tűnik a legesélyesebb módszernek arra, hogy olyan dinóféleséget hozzunk létre, ami hasonlít az őskori rokonaira.


Ősmaradványokból klónozni lehetetlen lenne, mivel a DNS ennyi idő alatt egyszerűen lebomlik, s még ha maradna is belőle valami, az annyira hiányos lenne, hogy gyakorlatilag képtelenség lenne más DNS darabkákból összerakosgatni egy épkézláb élőlényt.

2013. jan. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Igen, de csak mammutot.

Azért, mert még régebben láttam, hogy kínában találtak egy jégbefagyott mammutbébit.

Abból ki lehet nyerni a dns-t!

2013. szept. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!