Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mit lehet csinálni, ha olyan...

Mit lehet csinálni, ha olyan szakra járok, amin nem érzem kifejezetten jól magam és nem úgy érzem, hogy "erre születtem", de nincs ötletem, hogy mit csináljak helyette?

Figyelt kérdés
Ugye az lenne a logikus lépés, hogy abbahagyom, de ez ellen az szól, hogy nem tudom, mit kezdenék utána. Sok mindenben tehetséges vagyok és sok minden érdekel is, de valahogy a középiskola végére kissé elvesztettem magamat és holtpontra jutottam. Nem igazán érdekelt semmi és csak találomra választottam szakot. Tele vagyok kételyekkel, nem tudom, mit érdemes csinálnom úgy, hogy megéljek belőle, jelenleg nyelveket tanulok, de nem tudom, az önmagában elég-e az élethez, ráadásul a szak sem olyan, mint vártam...
2012. dec. 23. 00:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Mintha csak én írtam volna. Komolyan. De ha én tudnám a megoldást, akkor nem jártam volna ugyanígy mint te. Mindenesetre a nyelvvel rosszul nem járhatsz, mert nyelvvizsga minden diplomához kell, meg tolmácsként jól is lehet keresni. Amúgy mért jutottál holtpontra? Eleged lett a tanulásból, úgy érezted, hogy feleslegesen szenvedtél egy csomót? Akkor lehet hogy dolgoznod kéne valamit inkább, és majd ha a munkából lesz eleged, meg majd letisztul, hogy mi akarsz lenni, akkor folytasd a tanulást. Párkapcsolatod van? Mert az is lehet azért nem tudsz koncentrálni a tanulásra, mert szeretethiányos vagy, és arra ugye a tanulás nem megoldás. Vagy élményhiányos vagy, és arra se megoldás a tanulás. Menjél ki külföldre dolgozni, és akkor élményeket is szerzel, meg nem fecsérled itthon az államilag támogatott féléveidet.
2012. dec. 23. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

"Párkapcsolatod van? Mert az is lehet azért nem tudsz koncentrálni a tanulásra, mert szeretethiányos vagy, és arra ugye a tanulás nem megoldás. Vagy élményhiányos vagy, és arra se megoldás a tanulás."



Nagyjából ez a kettő. Egész általános és középiskolában tanultam, versenyeztem, jó eredményeim voltak, aztán tudatosult bennem, hogy ettől még az életet élvezni nem tudom, és közösségi/párkapcsolati élményeim sincsenek. Így már egyszerűen nem érdekelt többé a tanulás, mert ha nem tudom mellett élvezni az életet, akkor minek.

2012. dec. 23. 01:09
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez a korral jár, most értél be, valamit már kezdenél az életeddel. Nyelvet tanulj, ha mással nem is, nyelvtudással mindig lehet pénzt keresni. Mennyi van még hátra a suliból?
2012. dec. 23. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Mennyi van még hátra? Most kezdtem el, idén. A részletekbe nem mennék bele, de mindenesetre egy nagy horderejű döntés volt az, hogy ezt a szakot választottam. Egy olyan döntés, amit még akkor sem feltétlenül jó meghozni, ha az ember készül rá, de úgy, hogy ennyire bizonytalan voltam benne, hogy akarom-e, szerintem nagyon nagy hiba volt.
2012. dec. 23. 02:13
 5/15 anonim ***** válasza:
elég baj az, ha ötleted sincs, hogy mit akarsz tanulni..
2012. dec. 23. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Mondanám, hogy más szakok kínálatából válogass össze tárgyakat, és azok alapján dönts. De most a második félév következik, így nagyon kevés tárgyba hallgathatsz bele az előfeltételek hiánya és az előzmények ismerete nélkül.
2012. dec. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Belehallgatni belehallgathat, hiszen ahhoz nem kell felvennie a Neptunban/ETR-ben. De szerintem akkor is jobb lenne, ha dolgoznál inkább, és nem fecsérelnéd az államilag támogatott féléveidet addig, amíg el nem döntöd, hogy mit akarsz tanulni.
2012. dec. 28. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Sajnos nem ilyen egyszerű, mert nem itthon tanulok...
2012. dec. 28. 22:18
 9/15 anonim ***** válasza:
Hanem hol?
2012. dec. 29. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Nem szeretnék konkrétumokat írni. Általánosságban felvázolnám, mi a helyzet:


Először gondolkodtam, hogy külföld, vagy itthon. (A külföldet először egy barátom javasolta, aki szintén kiment, innen fogant meg az ötlet.) Itthon bejelöltem valamit, amit igazából szintén nem lett volna kedvem csinálni, a külföldi szakot pedig "próba-szerencse"-alapon választottam, leginkább az egyetem jó neve miatt, de persze érdekelt is valamennyire a szak. Ahogy jött az év vége, döntenem kellett, és végül úgy döntöttem, hogy ha már felvettek, mindenesetre megpróbálom.


Ez így gondolom elég komolytalannak hangzik... a magyarázat az, hogy nem bírtam eldönteni, hova menjek egyáltalán, de igazából nem is éreztem magamban érdeklődést, motivációt (ennek lelki eredetű okai vannak, ezekbe most nem mennék bele). Szóval igazából nem csak a külföldre menéssel kapcsolatban, hanem az egész egyetemmel kapcsolatban nem tudtam dönteni, nem is éreztem, hogy készen állnék rá, nem is érdekelt, elveszettnek éreztem magam (most is). Féltem egyszerűen új helyre menni.


Itthon viszont jobbról-balról azt hallottam, hogy egy ilyen lehetőséget bolondság kihagyni, itthon nagy gázok lesznek, a diplomások alig találnak munkát (ráadásul bölcsész beállítottságú vagyok), a külföldi tanulás megtérül, stb. Kijöttem. De pont ugyanolyan bizonytalan vagyok, mint előtte. Se hideg, se meleg hangulatban vagyok, semminek nem tudok örülni, minden elől elzárkózom, nem érdekel az egész tanulás, nem barátkozom, nem látok magam előtt jövőképet. Ezért akarok hazajönni. Úgy érzem, hogy 1. rendbe kell tennem magam, 2. valójában sosem akartam kimenni, csak, mint mindig jó magasra tettem a mércét, és olyasmire vállalkoztam presztízsből, amit a szívem nem kíván.


Fogalmam sincs azonban, mit csináljak. Egyrészt nem olyan könnyű csak úgy visszajönni. Másrészt, itthon most nagyon hülyén érezném magam. Az összes barátom már egyetemista, már mind túl vannak gólyatáborokon, első egyetemi éven... a másik, hogy évvesztes vagyok és 5 éves gimibe jártam. Ez így két év veszteség, ha most váltok, akkor ebből már három lesz, vagyis három évvel fiatalabbakkal leszek majd egy társaságban. Úgy érzem, csupa ostoba hibát követek el. Legszívesebben hibernálnám magam.

2012. dec. 31. 09:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!