Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az is lehet úgyan olyan...

Az is lehet úgyan olyan hatásos, ha megosztva alszok 8órát mintha 1ben?

Figyelt kérdés

Úgy értem hogy Pl:2x 4óra,vagy 5óra azztán még valamikor még3óra,vagy bármilyen megosztás.

Vagy haggyam az gészet mert csak ,kib@szok magammal?



2013. jan. 16. 00:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem. A mennyiségi alvás mellett a minőségi alvás is számít, ami megszakítás nélküli alvást jelent.
2013. jan. 16. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Pontosan úgy van, ahogy azt az első válaszoló leírta, és ha érdekelnek a részletek, akkor:

[link]

2013. jan. 16. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Most elgondolkodtam, hogy a megfelelő alvásnak milyen összefüggése lehet a helyesírással.
2013. jan. 16. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Vannak olyan oldalak, amik a ciklikus alvást és hasonló dolgokat népszerűsítik. Általában az az érv, hogy így kevesebbet alszanak és több idő jut különféle tevékenységre. Úgy rémlik a wiki-s oldalon azt írták, hogy a vadászpilóták, katonák vizsgálatával pár kísérletben arra jutottak, hogy nem feltétlenül káros a nem normális alvás, de olyan embereknek, akinek van lehetőségük 8 órát aludni egyhuzamban, annak semmi értelme ilyesmivel kísérleteznie.
2013. jan. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az évszázadok alatt a Föld tengelyforgása következtében kialakuló nappalok és éjszakák ritmusa az amihez alkalmazkodott a biológiai óránk is.

Én úgy tapasztaltam, hogy a legfontosabb, hogy a napi alvásomba beleessen az éjfél körüli néhány óra.

Tehát, ha csak 5 óra alvásra van lehetőségem, akkor a legkipihentebb akkor voltam, amikor este 11-től hajnal 4-ig tudtam aludni. Ha ugyanezt az 5 órát pl. nappal aludtam meg, úgy éreztem kevesebbet pihentem.


A részletekben való alvással kapcsolatban az a tapasztalatom, hogy néhány napig nincs különbség az egyben, vagy részletekben történő alvás és a kipihentség érzés között. Huzamosabb ideig csinálva azonban fáradtabb voltam, ha részletekben aludtam.


Ha van módod egyben 8 órát aludni úgy, hogy az éjfél körüli órák is beleesnek ebbe a 8 órába, akkor én személy szerint azt javaslom, hogy ezen ne változtass.


(Ez egyéni érzékenységtől is függ, én bagoly típus vagyok, tehát este ha átesek, akkor akármeddig bírok dolgozni. Ha te fülemüle típus vagy, azaz inkább koránkelő, akkor nem biztos, hogy a tapasztalataim érdekesek a számodra...)

2013. jan. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Olvastam egy tanulmányt (ha megtalálom, linkelem), amely szerint a leghatékonyabb (legidőtakarékosabb) alvásbeosztás az, amikor négy óránként alszol 20 percet. Kezdetben nehéz a megszokás, de ha a szervezet hozzászokik, gond nélkül lehet tartani és elég az agynak, testnek, meg persze felsoroltak ezer és egy jótékony hatását.


Én személy szerint azt mondom, hogy próbálja ki ezt, akinek két anyja van, inkább alszok nyolc órát éjszaka.

2013. jan. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én amúgy egyébként is nagyon rossz alvó vagyok, nem egyszer volt, hogy 2-3 órát forgolódtam az ágyban, mire el tudtam aludni, én ezért örülök, hogy egy nap csak egyszer kell ágyba bújnom, ilyenekkel semmiképpen sem kísérleteznék...
2013. jan. 17. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!