Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék év végére jobb...

Hogyan tudnék év végére jobb tanuló lenni?

Figyelt kérdés
9.-es vagyok, és a félévi átlagom kereken 4 lett. Matek és földrajz 3-as, ének és hittan 5-ös, a többi 4-es. Sajnos egyre nehezebb, és hiába tanulok minden nap órákat, egész hétvégén nem megyek sehova, nem sikerül több 5-öst szereznem. Mondjuk irodalomból, nyelvtanból, latinból lehettem volna 5-ös, csak a tanárok év végén akarják megadni. Akiknek jobb lett, mint nekem, azok hogy csinálják? Légy szíves segítsetek, általánosban sokkal jobb voltam.

2013. jan. 21. 19:21
 1/2 anonim válasza:

Figyelj órán...ne fbozz tanulás közbe. Ne halgass zenét se.

KB ennyi. Meg ne legyél csicska...szólj a tanárnak ha nem értesz valamit...AZÉRT VAN OTT!

2013. jan. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az én módszerem az, hogy egyhuzamban csak fél/háromnegyed órát tanulok, aztán lekötöm magam mással 20-30 percre pl.: edzéssel, egy rövid sorozattal, vagy leülök kicsit cs-zni, aztán újra tanulok. A technikát az Agyhullám - Java című könyvben olvastam, ahol kifejtették, hogy miért jó ha nem fárasztod ki magad teljesen a tanulással, a lényeg, hogy így a tanulás ideje alatt tényleg tudsz koncentrálni, és ha úgy tetszik a tanulás ^^hatásfoka végig magas marad.
2013. jan. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!