Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Egy MIDI manipulátor hangszern...

Egy MIDI manipulátor hangszernek számít?

Figyelt kérdés

Egyáltalán mi a hangszer definíciója?

Például egy polisztirol lappal mesterien nyikorgok, attól az még nem hangszer...

...vagy igen?


Válaszodat indokold!


Köszönöm előre is!



2013. jan. 22. 01:39
 1/6 anonim ***** válasza:

[link]


A számítógép (midi manipulátor?)csupán eszköz a zenész kezében. Sajnos hangszeres tudás nélkül az ezen istrumentumon futó hangszerkesztő eszközök (midi manipulátor?) önállóan nem állítanak elő zenét.

Esetleg egy szofverszinti, ami (midi manipulátor?) alatt fut, hangszernek számít. Ettől függetlenül magát a hangszerkesztőt (midi manipulátor?) nem nevezzük hangszernek amiért eszközt használ a felhasználó segítségére.

2013. jan. 22. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem teljesen tudom mire gondolsz midi manipulátor címszó alatt, mert a midibillentyűzetek (zongorás, táblás, stb) és társai természetesen hangszernek számítanak ugyanúgy mint egy szinti vagy bármilyen digitális hangszer. (Persze előbbiek a megfelelő szoftveres háttérrel együtt)


Egyébként a hangszer definíciója kb annyira egyértelmű mint a zene és a művészet definíciója... tehát semennyire.


De ha két kanalat vagy egy homokszemcsékkel megtöltött tököt/tojást/kockát/hengert (=rumbatök és shakerek) hangszernek nevezünk (és annak nevezzük), akkor szerintem két polisztirol lapot is nevezhetünk annak, amennyiben meg tudod úgy szólaltatni, hogy az művészi értéket képviseljen.


Másik irányból: hangszer minden amivel a _zenész_ zenét játszik... Namost kétlem, hogy pl a Stomposokról (vagy mondhatnék bárkit a műfajból) ne mondaná mindenki nyugodt szívvel, hogy zenészek... Innentől fogva a kuka, a kipufogódob és polisztirol lapjaid is hangszernek minősülnek...

http://www.youtube.com/watch?v=US7c9ASVfNc


De persze a fentiek mind egyéni vélemény, nem kinyilatkoztatás vagy tényközlés. :)

2013. jan. 22. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 2xSü ***** válasza:

Hangszer lehet bármi, amit zene előállítás céljából használunk. A zene nem pusztán hangokat jelent, hanem ritmust, a hangok közötti harmonikus viszonyt, azaz a frekvenciák arányát. Ha a polisztirol lappal tudatosan ritmusos, harmonikus hangokat adsz ki, akkor az egy hangszer.


A MIDI manipulátor nem hangszer, hanem egy összetett hangszer része. Olyan, mint a zongora pedálja, vagy az orgona regiszterkapcsolói. Önállóan egyik sem tekinthető hangszernek, de részei egy hangszernek.

2013. jan. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszaitokat!


Igaz, a MIDI manipulátor elég tág fogalom (később nekem is megfordult a fejemben), de olyasmire gondoltam, mint például a Korg cég Kaoss pad-ja, vagy ezek:


http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=yXLL4..


http://www.youtube.com/watch?v=baWlIzwksHs

2013. jan. 22. 12:46
 5/6 anonim ***** válasza:

Második vagyok, akkor jól sejtettem, hogy erre gondolsz. :) SZóval a válaszom áll:


"a midibillentyűzetek (zongorás, táblás, stb) és társai természetesen hangszernek számítanak (...) megfelelő szoftveres háttérrel", tehát ahogy Süsü is írta önmagában nem, de egyébként egyértelműen igen.

2013. jan. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A csákány nyél is szerszám, nem?
2013. jan. 24. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!