Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha matematikából felmentésem...

Ha matematikából felmentésem van, attól érettségizhetek kémiából?

Figyelt kérdés
2013. jan. 22. 17:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen, de ahhoz tudnod kell a képleteket is, nemcsak a szöveges részét. A számításokhoz használhatsz számológépet, és ne feledd a papírt!
2013. jan. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A kémia érettséginek több mint a fele számolás, remélem tudod.
2013. jan. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom eldönteni, hogy ez most vicc-e, vagy sem. Mi az, hogy felmentésed van matekból? Akkor mit tanultál eddig az érettségiig?
2013. jan. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
"Ha matematikából felmentésem van" - Ezt hogy? Egyébként egyetem első két félévében úgyis jön majd az analízis, esetleg a lineáris algebra és a diszkrét matek...
2013. jan. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Fel mentetheted magad, ha elmész valami tanácsadóhoz, és megállapítja, hogy diszkalkuliás vagy. Ebben az esetben nem kell matekból érettségizned, de mivel kötelező 5 tantárgyból érettségizni, ezért valami mást kell helyette választanod.


A kettő nem zárja ki egymást, viszont azért a kémiában is sok számolás van, szóval nem tudom mennyire éri meg inkább kémiából érettségizni, matekból legalább nincs szóbeli.

2013. jan. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Na jó, de az összes természettudomány alapja a matematika. Tehát gondolom automatikusan felmentést kap azokból is, vagy nem? Ha igen, akkor sokminden nem marad amiből érettségizhetne. Tesiből? És az ilyen diszkalkuliásnak az érettségije egyenértékű a többiekével? Ha igen, akkor neki sokkal könnyebb dolga van, az nem fair szerintem, úgy válogathat az érettségi tantárgyak között, ahogy neki tetszik. Ha meg nem egyenértékű az érettségije, akkor meg miért érettséginek hívják, amit ő szerez? Vagy hogyan működik ez?
2013. jan. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem válogathatok kedvemre semmiből.. :) Csak matekmatikából van felmentésem, de abból is ugyanúgy kell dolgozatot írnom mint másnak, csak én százalékot kapok, nem jegyet.Fizikából vagy bármi másból ugyanúgy jegyet kapok mint másnak, semmiféle kiváltság nincs ebben. :)
2013. jan. 23. 17:27
 8/8 A kérdező kommentje:
Valamint akinek van felmentése valamilyen tárgyból nem más, mint a többiek :) Tavaly tettem le a középszintű biológia érettségit, most készülök az emeltre és az átlagom is 4 egész felett van :) Egyszerűen a matek nem megy.
2013. jan. 23. 17:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!