Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » ELECTROTECHNIKA Kirchhoff...

ELECTROTECHNIKA Kirchhoff huroktörvény, megoldás?

Figyelt kérdés

Üdvözlet!

Kihívásokat kereső és segítőkész emberektől kérnék segítséget "egyszerű" áramkör tulajdonságainak meghatározásában.


Az áramok iránya érdekel (miért?), Kirchoff I, II (hurokponti, csomóponti törvény). Áramok, feszültségek meghatározása, előnyös lenne az ellenállások összegét is ismerni. (egyéb feladat a generátorral kapcsolatos, ahhoz már értenék).



Na most én ebben a témában egyszerűen teljesen járatlan vagyok, egészen más a szakterületem, abban bárhol bárkinek segítek, itt nekem van szükségem magyarázatra.


Előre is köszönöm, a hatalmas feladat:

[link]


U1-2 ismert (generátor=18V Akksi=12V)

R1-4 ismert (0,1 Ohm, a fogyasztón 6 Ohm)


Az elvekre van szükségem, a számoláshoz szerencsére azért még értek.. :)


2013. jan. 24. 11:36
 1/2 anonim válasza:

Ha megnézed az ellenállások sorosan vannak kapcsolva nem párhuzamosan így kitudod számolni az Re-t (eredő ellenállást=az összes ellenállás értéke) innentől kezdve kitudod számolni az Ampert(I) ha arra van szügséged.

Annyi kérdésem lenne viszont, hogy mi a kérdés? mit kell kiszámolnod?


16F

2013. aug. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Már semmit, Kedves Norph!


De már nem is emlékeznék pontosan.. Viszont ráfeküdtem a kérdésre egy műszaki szakközepet végzett, villamosmérnöknek tanuló ismerősöm, egy erősen műszaki beállítottságú rokonom és egy elektrotechnikát nagyon jól értő és gyakorlatban alkalmazó harcművész kollegám segítségével, ÍGY az elektrotechnika vizsgám beugró feladatát ha megoldani tökéletesen nem is, de az alapokat (áramok, feszültségek..) kiszámoltam, aztán összességébe a Corvinis egyetem ezen tantárgyából egy 4-es osztályzatot kaptam a tárgyból.

Tehát korrekten, szigorúan de objektíven osztályoznak ezen az egyetemen ebből a tantárgyból, másból nem biztos.


23/F

2013. aug. 27. 19:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!