Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Tanuló társakat kaptunk. Egy...

Tanuló társakat kaptunk. Egy okos a hülyével. Én kaptam a legbeképzeltebbet és a leghülyébbet egyben. Hogy motiváljam?

Figyelt kérdés

Az a baj hogy akkora segg a gyerek,hogy az már fáj.Nem bír megmaradni normálisan,mindig belekiabál az órába,akkora raj csávónak hiszi magát,hogy már mindenkinek elege van belőle.És nem az van hogy annyira hülye,csak baszik rá tanulni,a könyvek közelébe se megy,csak órán(de néha még akkor se).Én nagyon megakarom tanítani,4 okból:

-Hátha így kap egy kis fegyelmet és akkor órán se lesz segg.

-Jó lenne látni hogy fejlődik és nem hülye

-Így én is tudok gyakorolni,miközbe tanítom

-Én is tanárnak készülök,és ez egy jó tanulási lehetőség.


És mondjuk ami még foglalkoztat,hogy rossz nézni,ahogy elronta az életét,mert most még "nagyon menő" de mikor ott leszünk hogy munkahely keresés,vagy továbbtanulás,akkor csak néz hogí mi van?!Lehet hogy megfog bukni évvégén.Még csak általános sulisok vagyunk(7.osztály),de akkoris.Segítséget kérnék hogy movel tudnám ösztönözni,motiválni a tanulásra,és hogy hogy lehetne azt elérni hogy tényleg,100%-osan ott legyen fejben?

Előre is köszi.


2013. jan. 29. 19:41
 1/3 anonim válasza:

Próbálj meg vele négyszemközt beszélni, mert az ilyen emberek inkább nagyobb társaságban szeretik produkálni magukat. Kérdezd, meg tőle milyen céljai vannak (ne az életben, mert arra valószínű nem tud válaszolni ha ennyire motiválatlan, hanem pl. a következő 1-2 évre). -Rákérdezhetsz a hobbijaira. Ha pl: a futball a mindene, de te nem értesz hozzá, olvass ki egy-két könyvet ebben a témában (még ha számodra unalmas is) majd beszélgess vele, így talán rájön, hogy egy figyelemre érdemes ember vagy és a közeledéseddel csak jót akarsz.

-Tudom nehéz, de változtasd meg róla a véleményedet. Ne úgy tekints rá mint az osztály/világ legnagyobb segge, hanem mint egy emberre aki extra figyelemre szorul, mivel valószínű a szülei ezt nem tették meg.

Ha vele beszélsz, nézz egyenesen a szemébe fejedet kicsit oldalra is döntheted, mivel ez az érdeklődés jele.

-Ha valami miatt agresszívvé, idegessé válik ne mond neki, hogy nyugodj le, mert az csak jobban felidegesíti, hanem használj ilyen szavakat mint pl: értelek; próbáljuk meg más oldalról közelíteni a dolgot stb. és mindezt határozottan és nyugodtan.

-Szerezd meg a telefonszámát! Nem hülyéskedek, szerezd meg hívd fel és érdeklődj utána iskolán kívül, lehetőleg olyan időben amikor gondolod, hogy egyedül van és csak szimplán kezd úgy, hogy hogy vagy.

-Próbálj emlékezni arra csinált e valami jót és becsületeset is mióta ismered és idézd fel neki akár a telefonban is, ezzel megmutatod, hogy te nem csak a rosszra emlékszel, nem csak a rossz oldalát látod neki.


Nem vagyok pszichológus, de érdekel a tudománya és nagyon kíváncsi lennék a végkifejleményre, szóval ne felejtsd el leírni hogy sikerült. Sok szerencsét!

2013. jan. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A körülményeket nem ismerem. Nem tudom, hogyan ment végbe nálatok ez az egész. De ott kezdeném, hogy az(ok) a tanár(ok), aki(k) ezt szervezte(k), és magatokra hagyta(k), vajon tényleg tanár(ok)-e. Olyan nincs, hogy egy 13 éves gyerek számára ilyen helyzetet teremtünk, és magára hagyjuk, ez pedagógiai nonszensz. A legnehezebb nevelési feladat, amibe képzett tanárok bicskája is beletörik, ezt diákokra passzolni szakmai bűn.


Kezdetben nem tehetsz semmit, ami látványos. Először próbáld végiggondolni, mennyi türelmet, energiát leszel képes belefektetni. Ha nem elegendőt, rosszabb, mintha el se kezded, mert a társad bizonyságot kap a saját igazára, a következő "fegyelmező" még reménytelenebb helyzetből indul. Azután próbáld minél jobban megismerni őt és a környezetét. Próbáld beleképzelni magad a helyzetébe, hogy megértsd, mi abban neki a jó. Mert azért teszi, hogy jó legyen neki, csak torz az értékrendje, vagy már rájött, hogy neki nem jut más. Mindenki a sikerélményért cselekszik, ő is. Csak neki más a siker. A tanulás azért nem jöhet nála szóba, mert ezer más kényelmesebb "szórakozást" tud, tanulási mintája pedig nincs. Nem is lesz, mert ahhoz csecsemőnek kéne lennie.


Annyit tehetsz, hogy minél jobban megismerjed, ebből tudhatod meg, mitől nem sértődik meg, mi hiányzik neki. Ha ilyen találsz, kezdhetsz örülni. Sok türelemmel adsz neki (jó szót, biztatást, azt feltehetően sose kapott, a sikerre való rámutatást, azt mindig, az a legnagyobb hajtóerő). Nehéz többet mondani általánosságban. Ne tűzz ki magad elé lehetetlen célokat, mint tanulást elvárni, mert nem fog sikerülni, te keseredsz meg, jössz akaratlanul indulatba, és mindent rontasz, amit elértél. Sikerre neked is szükséged van. Ezért apránként tűzz ki célt, hogy elérd, és ezáltal sikered legyen. Nincs ennél nagyobb erősítő és türelmet adó. Tűzd ki, hogy megismered. Adj rá magadnak egy hónapot. Közben azért csendesítheted az órán, "(a tanárról) hagyd szegény, annyira szeretné elmondani", "(diákról) most azt akarod, hogy neked külön is elmondja, inkább hadd tegye most" "(ha semmi se hat) figyelj, itt egy kép(csajé), újság, vicc, bármi, mit szólsz hozzá, nézd meg [figyelemlekötés]". Akkor adj neki valami tanulnivalót (ha lehet, ne tankönyvet), ha észreveszed egy témában az érdeklődését. Nem számít, azt tanuljátok-e, itt az érdeklődés felkeltése a cél.

Sok kreatív ötletre lesz szükséged, de egy tanárnál ez alapigény.

2013. jan. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Hát nincs sok időm 8 különóra mellett de megpróbálom.;) Jöhetnek még válaszok!:)
2013. jan. 30. 14:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!