Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Milyen lépésekkel lehet az 1/...

Milyen lépésekkel lehet az 1/ (1-a) *√ ( (1-3a+3a^2-a^3) / (b+c) ) -t egyszerűbb alakra hozni?

Figyelt kérdés

Tehát 1/(1-a) szorozva gyökjel alatt 1-3a+3a^2-3^3 / b+c

a b+c is a gyökjel alatt van.

Remélem elég érthető. ha nem jelent nagy problémát akkor lépésről lépésre kellene a megoldást mert szeretném megérteni. A megoldókulcsom szerint 1-a/b+c a vége de ez roppant lehetetlennek látszik.



2013. jan. 30. 18:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Nincs ott a megoldókulcsban egy gyökjel, mert nekem itt van:

[link]

Irracionális kifejezések - Gyök - hatvány címen

2013. jan. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

de igen, bocsánat. valóban.

Megnéztem a megoldást amit linkeltél. Az életben nem jöttem volna rá hogy az ott (1-a)^3

köszönöm.

2013. jan. 30. 20:02
 3/3 A kérdező kommentje:

ha már úgyis itt vagyok van mégegy feladat:

√(7+√13)*√(7-√13)

(wolfram alfából másoltam ki a gyökjeleket)

egy nagyon bonyolult számítás végén kijött nekem a 6

a megoldás is 6

de nekem ez úgy jött ki hogy a+b*a-b azonosságot vettem amit már nem tehetek meg mert a gyök13 a hetes gyökjele alatt van.

de kijött rá hogy 7-gyök13 amiből gyök49-gyök13 amit egy gyökjel alá vittem de ezt szintén nem tehetem meg, az eredmény gyök36 ami 6.

És az eredmény helyes de nem így.

2013. jan. 30. 20:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!